| Upz0r3 a întrebat:

Cum pot uita o fosta iubita pe care am iubit-o foarte mult si de cand ne-am despartit o iubesc si mai mult?straight face Sanse sa ma impac cu ea sunt aproape nule.

9 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ocupa-ti timpul cu ceva. Daca stai degeaba, gandul iti fuge la ea. Iesi cu prietenii. Ei te ajuta sa treci peste situatia asta.

| Azµre a răspuns:

Nu are rost împăcarea, nu va mai fi ceea ce a fost înainte, iar acest aspect îți va afecta viața sentimentală într-un mod negativ. Vei rămâne cu impresia că toate femeile sunt la fel sau că pur și simplu numai are rost să iubești.
De aceea cel mai bine ar fi să încerci să îți ocupi timpul cu altceva, încearcî să cunoști fete noi, să îți faci mulți prieteni, va fi bine pentru tine happy
Timp de fete ai destul! Multă sănătate.

| Felys a răspuns:

Cui pe cui se scoate, indragosteste-te de alta fata

| TheAce a răspuns:

Inconjoara-te de prieteni, e important. Iesi in oras ''la agatat'' macar pentru un re-bound. Te va ajuta mult. Un hobby poate fi si el o sugestie buna cata vreme te va tine ocupat de la gandurile tale si de la amintirile dureroase. Vei trece peste rapid, o sa vezihappy

| stark47 a răspuns:

"aproape nule"...inca nu sunt epuizate toate sansele.iar tu nu o sa te simti OK atata timp cat inca mai stii ca sunt metode de a fi impreuna.ce ar fi sa epuizezi orice metoda, sa fii 100%sigur ca trenu ala a plecat demult din gara?! abia apoi te poti gandi la un plan, o metoda inutila sa o uiti.succes!

| Upz0r3 explică (pentru stark47):

Multumesc foarte mult pentru raspuns.l-am vazut de cand l-ai scris dar nu am zis nimic pe 4 martie, asa cum ai spus si tu ca trebuie sa fiu sigur 100% ca numai am nicio sansa...am incercat pentru ultima oara si reactia ei a fost foarte diferita de cele de pana acum am ramas surprins si m-am blocat cand i-am zis ca imi este dor de ea si ea mi-a zis cu "si mie imi este foarte dor" ...nu ma asteptam sa-mi raspunda asa, dupa ce am mai vorbit atunci cu ea mi-am dat seama ca sansele sa ma impac cu ea au crescut foarte mult, Mersi inca o data.

Răspuns utilizator avertizat
| diverse a răspuns:

Intra intr-o alta relatie

| abNb a răspuns:

Atentie, tuturor care vor sa uite de fosta/fostul iubit/a, raspunsul e : NU PUTETI! Este imposibil din punct de vedere ar structurii voastrewinking Exista niste arii asociative in creier care asociaza orice carecerisca a persoanei respective cu EA! E imposibil sa uiti de eawinking imi pare rau, adevarul doare