| Sara2 a întrebat:

Cum pot uita pe cineva de care m-am despartit in urma cu 2 ani? nu reusesc sa il uit, am iesit sa ma distrez, am povestit celei mai bune prietene am plans multe nopti, i-am sters pozele din calculator, dar nu il pot uita, il mai visez uneori si e mereu in mintea mea
mi-am facut alta relatie crezand ca va fi bine, dar tot fostul e in mintea mea
am incercat sa imi ocup timpul cu altceva dar numai la el ma gandesc, nu il pot uita, am crezut ca in timp il voi uita dar nu, simt aceeasi intensitate de suferinta ca la inceput sad
am inima sfasaiata
cum il pot scoate definitiv din suflet?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauta sa te implinesti pe alt plan, si ingrijoreaza-te mai putin de acesta. Cu timpul, poate dorul se va micsora, iar cand va fi mic-mic, vei putea cauta pe altcineva.

| mona a răspuns:

Daca in 2 ani nu ai reusit sa l uiti inseamna ca ai tinut foarte mult la el,probabil il consideri dragostea vietii tale si nu cred ca il vei uita vreodata, iti vei aduce mereu aminte de el doar ca sentimentele nu vor mai fi la fel, o sa te indragostesti din nou si incet, incet, vei vedea ca nu o sa mai doara asa trecutu[asa ar trebui sa se intample]

| Xenaaaa a răspuns:

Nu cred ca sa il scoti e cel mai bine. Poate e mai bine sa incerci din nou, e foarte dificil, tii mult la el. Cartea ta nu s-a inchis, asa ca vorbeste cu el si vei vedea ca ceva se va intampla.

| symonyk007 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate, dar mi se pare cam multa suferinta inca dupa doi ani cautati alt prieten daca nu incearca sa te impaci cu fostul

| ImB a răspuns:

Fa-ti alt prieten/iubit.

| Sara2 explică (pentru ImB):

Mi-am facut alt iubit crezand ca va fi mai bine, dar nu...
e un tip de nota 10, dar unde nu-i iubire...

| ImB a răspuns:

Atunci du-te la baiatul la care te gandesti zi si noapte si spune-i ce simti...

| Bucur_Karina_1987 a răspuns:

Din pacate definitiv nu se poate, dar cu timpul ranile se vindeca raman doar cicatrici iar remediul cel mai bun este sa ai sansa de a intalnii pe cineva compatibil cu tine din toate punctele de veder. UN NOU INCEPUT! (eu una asa am de de gand sa procedez)

| FostulTau a răspuns:

Pari cam obsedata, un sfat prietenesc: Spanzura-te!