| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti convinge pe cineva sa nu plece in strainatate? sigh

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

Daca ti la el si il iubesti. il lasi sa plece. daca este sa ramana va ramane ori pentru dragoste ori pentru o munca mai buna ori pentru ceva care sa merite. dar ca sa plece in alta tara un motiv bun are. si eu sunt in grecia de 5 ani. si nu m-as mai intoarce in Romania pentru ca e de 20 de ori mai bine aici decat acolo. asa ca aici este decizia lui si tu nu te poti opune. daca il iubesti il lasi sa plece si il astepti (daca este sa se intoarca) sper ca nu am fost prea "dur"

6 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Ai spui cal iubesti si nu poti sta fara el spune-i sa mai astepte putin ca sa plecati amandoi :X demonstreazai si va ramane cu siguranta

| adyy95 a răspuns:

Ii spui ca e mai bine in tara laughing desi nu e asa...
Doar dragostea il poate opri sa plece sau un job mai bun in Romania

| tigersss a răspuns:

Nu prea poti dar mereu DRAGOSTEA invinge

| Veronici a răspuns:

Ti-au citit intrebarea la neata cu razvan si danirolling on the floor) si sunt de parere cu ei.nu poti:-

| livefast a răspuns:

Eu am reusit... Un prieten fff bun trebuia sa plece in franta si cand am auzit am scapat telefonul din mana si am inceput sa plang rau de tot.e super de treaba si amuzant si de aceea are multi prieteni.si cand a vazut cat de rau ne pare s.a dus la tatal sau si a zis ca nu poate trai in alta tara si tatal sau l.a inteles si au ramas aicibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti darama o idee fixa, incearca sa aduni argumente totusi daca e o persoana apropiata tie, un iubit. Argumente cum ca relatia nu ar mai fi la fel si ar putea sa se rupa.