| dinhoo a întrebat:

Cum poti sa faci ca dragostea sa dureze mai mult?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Pai da. Asa zic si eu. Sexul fara sentiment e ...doar sex.
Cand iubesti cu pasiune, te simti...
De fapt nu se poate defini notiunea de dragoste!

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai noroc sa dai de cineva cu intentii bune tine mult daca nu e de rau.

| DouaPuncteD a răspuns:

Totul se bazeaza pe incredere.
Te pup!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O faci in reluare

| Alexandru0007 a răspuns:

Cand o s-o descoperi o sa-ti dai seama singur

| MiruD a răspuns:

Te referi la sex? sau la sentiment?

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Sexul devine ceva mecanic daca nu e si sentiment. Cred ca o mixtura intre ambele. happy Daca s-ar putea...

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Asa este. E ceva, ce nu poate fi definit... era un cuvant SAUDADE daca il stii... Portughez. Cred ca asa ar putea fi definit:
Saudade is a Portuguese word for longing for someone or something that someone has loved and lost. It is stronger than the sense of the English nostalgia.
Cred ca asta e si dragostea...

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Cine stie, cunoaste!
Sau..cine cunoaste, stie?
Nicioadata nu am stiut care e varianta corecta. big grin

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Inseamna ca si tu stii. Imi place ca imi raspunzi des. happy A de fapt stiu / cunosc. O faci pentru puncte...laughing

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Nu. O fac pentru conversatie. Imi place sa ajut, sa comunic, sa impartasesc idei si impresii cu niste oameni civilizati.
Si daca te deranjeaza, nu o sa iti mai raspund straight face

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Tocmai ti-am scris mai sus ca imi place. De ce m-ar deranja? Ai nevoie de aprobari? happy

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Nu.winking

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Imi face placere sa vorbesc cu tine. Nu ma face sa mai repet asta. happy

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Imi face placere sa aud asta. big grin

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Crezi ca merge sa primesti mesaje? tongue

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Mda! De ce nu ar merge?

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Mai devreme nu imi permitea statusul de mebru Junior...

| dinhoo explică (pentru MiruD):

Daca si raspunzi...

| MiruD a răspuns (pentru dinhoo):

Pai da. Asa zic si eu. Sexul fara sentiment e ...doar sex.
Cand iubesti cu pasiune, te simti...
De fapt nu se poate defini notiunea de dragoste!

| MargarinaCuMustar a răspuns:

O condimentezi happy. Incerci sa experimentati lucruri noi. Cred ca dragostea va tine atata timp cat nu lasi monotonia sa intervina in relatie

| EdiC a răspuns:

Daca ai noroc sa dai de cineva cu intentii bune tine mult daca nu e de rau.