| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti trece peste o despartire?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte bine, pentru a primi un raspuns corespunzator, sa spui ce varsta ai. Inca de la inceputul unei relatii, trebuie sa accepti adevarul, si anume: o relatie are si sfarsit. Aceste relatii, nu pot fi uitate pentru ca ele fac parte din viata ta, cu toate cele bune si mai putin bune. Este adevarat ca, timpul rezolva, in mare, si aceste probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, daca stai sa te gandesti, nu este asa de greu.Trebuie sa privesti inainte, spre viitor, si te gandesti la tot ce o sa te astepte, la lucrurile frumoase pe care o sa le traiesti cu familia, pretenii etc...Eu asa fac, mai ales ca am trecut prin asta..Succes :*

| Ycu a răspuns:

Cel mai sigur si scurt raspuns pe care oricine ti-l va da este : "cu timpul".

Răspuns utilizator avertizat
| Nixs a răspuns:

Pai e cam greu... zambeste chiar daca iti vine sa plangi, cu timpul te vei obisnui. si apoi treci peste...

| smocky a răspuns:

De obicei, dupa ce o las, sau ma lasa, revin la vechiurile obiceiuri. Neortodoxe, normallaughing