| Sabina9712 a întrebat:

Cum poti trece peste o despartire?

Răspuns Câştigător
| Simonika1264 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el, sa te concentrezi pe altceva de ex ocupa-te de hobby-urile tale. Fa-ti de lucru, iar daca tot nu poti sa il uiti gandeste-te ca mai tarziu o sa-ti placa de alt baiat si il vei uita, sau ca nu te-a meritat.

7 răspunsuri:
| PussicatDolls a răspuns:

Iti dau leacurile mele, o sa mearga.Mananca multa ciocolata, asculta manele sau orice tip de muzica, dar sa fie vesela..stai pe facebook, citeste bancuri cu blonde, iesi pe afara, fai poze.Mai e putin si incepe scoala, o sa uiti complet de despartire. Pupici! :*

| DrKode a răspuns (pentru PussicatDolls):

Eventual sa isi mai gaseasca pe cineva cu care sa "piarda" timpul si e perfect

| Sabina9712 explică (pentru PussicatDolls):

Mda. Mai ales ca suntem in acelasi liceu! laughing

| AR1373 a răspuns:

Ciocolata...

| SebastianCMT a răspuns:

Da, daca te vei gandii ca dfespartirea a fost un motiv forte si te vei gandi la binele tau si la ceea ce ai suferit...

| marishaa a răspuns:

Ocupate-cu ceva, comunica mai mut cu prietenii, petrece-ti timpul vesel, inceara sa uiti de el, sa nu te mai gindeti la asta

| DrKode a răspuns:

Pentru inceput scapa de absolut toate lucrurile care iti aduc aminte de el. Opreste orice legatura, blocheazal pe facebook, yahoo etc etc. Vorbeste cu cat mai multi baiete/fete, iesi, distreaza-te cu prietenii