| insuratel a întrebat:

Cum poti uita o fata?
am iubit-o nu pot sa o scot din minte o iubesc intre timp am avut si relatie si tot nu o pot scoate din minte, nu sunt adolesent nu sunt probleme adolescentine. nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

O persoana se uita atunci cand unul vrea cu adevarat, adica isi pune in cap sa o uite si gata! nimeni nu a spus ca va fi usor sau ca se va trezi a doua zi si gata a uitat-odar te mai intreb ceva.totusi daca spui ca tu ai iubit-o sau ma rog inca o iubesti nu ar fi mai bine sa nu te mai gandesti la ea si la ce face si cu cine este? in felul asta nu continui decat sa ti-o amintesti si mai mult si in felul asta chiar ca nu ai mai putea sa o mai uiti. fundita?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mai fa-ti o relatie,si inca una, oricate, nu te lipsi de prezenta feminina langa tine.Fiecare om pe care il intalnim, intr-un fel sau altul, isi lasa amprenta asupra noastra.Acum pe tine te stapaneste doar gandul la ea.Contactul cu alte fete,femei,in fine,te va ajuta sa vezi alti ochi,alte zambete, sa auzi alte vorbe, care vor ajuta in procesul greu de a o uita pe cea iubita.In rest, fa lucruri noi.Lucruri de care,pana mai ieri,radeai. Apuca-te de gatit,de spalat si calcat,fa-ti ordine in dulapuri,citeste bancuri pe net,invata sah sau table,domino,fa sudoku,rebus,scoate-ti amicii la gratar, apuca-te de mers pe bicicleta, fa orice ca sa nu lasi creierului ragaz sa-si AMINTEASCA.Va trece greu,dar va trece,o sa ramana doar amintirea si, si ea, va durea din ce in ce mai putin.Lupta-te pentru linistea ta.

| Zenithf a răspuns:

Pai de uitat nu uiti. Eu imi amintesc de ce posibilitati am avut si ce bleg am fost si imi dau pumni singur. Ce sa zic daca as fi avut o relatie adevarata si as fi pierdut-o din prostia mea, cred ca asa m-as bate ca ar chema vecinii politia, ca ar crede ca ma bate sotia sau ceva. rolling on the floor
Noah, nu uita dar traieste in prezent. thinking

| Tiberius a răspuns:

Ia xanax... cu votka

| Gabbytzu a răspuns:

Pai,,,de uitat e greu
Si eu trec prin aceeasi situatie
Daca ai iubit'o cu adevarat nu o poti uita NICIODATA
,, Prima iubire adevarata nu se uita niciodata"
DE ce nu incerci sa vb cu ea?
Poate si ea inca mai tine la tine
Si o sa va impacati cine stie.tongue
Sau poate ai facut ceva josnic si nu ai curajul sa mergi si sa vb cu ea
Dar fa'ti curaj!
Si in plus
,, Incercarea moarte n-are!"

| insuratel explică:

Multumesc greece12, da nu pot sa suport gandu ca va fi cu altu candva undeva...sad fac ce ai zis tu nu am timp sa stau dar na...ma facut o fatasad

| insuratel explică:

Ma mersi la toti pentru incurajare si de sfaturi. daca ma duc in cartier si ma plang pe la prieteni arat prost si iarasi nu e bine mi am gasit aici prieteni adevaratlaughing

| insuratel explică:

Ms gaby e orgolioasa si razbunatoare.da am facut i-am zis ca varasa are fundu misto si asta a fost tot mi-a mai zis cineva sa ma feresc de scorpioni da nu credeam in astea.ac sufar

| insuratel explică:

Ciuprik asa sunt eu sunt cu actuala de 1 an si eu eram si cu cea pe care o iubesc...cu actuala m-am grabit nu stiu ce a fost incapu meu ma iubeste mult nu pot sa ma despart de ea ar suferi cred.sa stii ca e prima data cand intru pe acest site la vrajeala am scris pe google si ma bine dispus tot ce se intampla aici

| insuratel explică:

Multumesc pentru sfaturi la titi am luptat si mia mai dat o sansa multumes lu dumezeu

| ciuprik a răspuns:

Buna. si eu am aceiasi problema. Am avut o relati de un an cu o fata dupa care am decis sa ne despartim. Acum am o realtie de 2 ani dar tot nu pot uita fata repectiva. Ce sa fac