| ingerulroz a întrebat:

eu am fost impreuna cu un baiat pe care l-am iubit si inca il mai iubesc foarte mult. Nu a fost o relatie de lunga durata(3 luni sa zic asa) si ne-am despartit. Nici in ziua de azi nu stiu cauza despartirii, dar nu mai conteaza. Un timp nu ne-am mai vazut...dar cum a venit caldura s-a aratat si aveam impresia ca el inca ma mai place..ca inca mai tine la mine. Prietenii lui imi tot spuneau ca el vrea sa vorbeasca cu mine si chestii d'astea. Acum nu stiu ce sa cred...L-am vazut tinand de gat o fata dupa care se uita asa putin spre mine apoi eu m-am intors cu spatele si prietena mea mi-a zis ca el se juca cu mana ei si prostii d'astea. Oare vrea doar sa ma faca geloasa sau poate chiar e cu fata asta. Vreau sa scot in evidenta ca eu o cunosc pe presupusa lui prietena si chiar vorbim. Acum nu stiu ce sa fac ca sa mai pot fi cu el. Il iubesc foarte mult si ma gandesc la el tot timpul. Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Parerea mea este ca el nu mai simte nimic pentru tine, dar ii face mare placere si o face intentionat, ideea de a te face pe tine geloasa. Eu zic sa-l lasi naibi, tu stai si plangi dupa el. el care sta cu altele si se tin de mana? Nu te merita, nu-l mai cauta altfel iti vei face rau. Nu aveti nicio sansa, deoarece daca el tinea la tine te cauta sau cel putin ramaneati prieteni! Probabil pe el il cam doare-ncot de ce simti tu acum, de aceea nu se merita sa-l mai cauti. Uita-l! Bagi la cap ca nu te merita, nu simte nimic pentru tine, sunteti despartiti de mult timp si nu mai aveti nicio sansa. Gandeste-te ca meriti ceva mai bun, pe cineva care sa te iubeasca. Numai bine si lasa-l in pace! O sa-ti fie mult mai bine :*, bafta.

| ingerulroz explică (pentru h3r):

Da, dar nu pot sa-l las.....Am incercat sa-l uit si nu pot. Il vad in fiecare zi. Cum as putea sa-l uit in felul asta. Eu vreau sa fiu din nou cu el. Vreau sa-l recuceres nu sa-l uit. Simt ca intre noi 2 mai poate fi ceva ceva. Dar vreau sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a-l recuceri

| h3r a răspuns (pentru ingerulroz):

Hmm, atunci contacteaza-l iar! Messenger/telefon/mesaje... etc. Daca vezi ca nu da niciun semn, nu te mai incapatana si o lasi balta. Chiar daca tu tii la el, nu inseamna ca si el mai simte ceva pentru tine. Nu-ti face mari sperante, avand in vedere ca el s-a facut vazut cu alta si nu a-ti mai vorbit de mult timp! Daca nu stii motivul despartirii e clar ca el a pus punct. Ar trebui sa fii constienta de ce se intampla. Nu totdeauna e corect sa facem ceea ce simtim. Take care, ai grjia ce decizi ai.

| khaori a răspuns:

Buna.
Daca il iubesti foarte mult, de ce nu incerci sa vorbesti cu el despre cauza despartirii? Ti se pare un lucru normal sa nu stii cauza despartirii? Trebuie sa existe un motiv si el are obligatia sa ti-l spuna.
Despre acea fata, nu stiu ce sa spun, e posibil si sa vvrea sa te faca geloasa. Totul depinde de voi, vorbeste cu el!