| biiiiaaaaaaancaa a întrebat:

Cum sa cuceresc un baiat? el ma place, eu il plac... dar eu i-am cam frant inima.

11 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

O secunda, ati mai fost impreuna? Daca da si atunci ai facut ceva care sa "ii franga inima" atunci eu zic sa stai linistita si sa nu il mai cauti daca tii la el. Ce te face sa crezi ca de data asta va fi diferit?

Daca totusi vrei sa il "cuceresti" poti sa te duci sa vorbesti cu el, sa iti ceri scuze pentru ceea ce a fost si sa incercati sa reluati tot ce a fost, sa redeveniti apropiati si toate cele. Nu este greu dar este multa munca daca zici ca ai facut ceea ce ai facut.

Be smart and take care.winking

| MariaFcsb1 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Si mie mi s-a intamplat si mi-am cerut scuze de atatea ori si el zice ca m-a iertat dar se comporta uneori foarte urat cu mine si nasad si eu il iubesc enorm... imi zice ca si el dar cand il intreb cat zice nu stiu dar stie...in fine e bou ca nu-si da seama cat il iubesc''''_''''

| LeontinAndrei a răspuns (pentru MariaFcsb1):

Dragostea nu poate fi masurata. Exista doar: Il iubesti sau nu il iubesti. Chestia cu "te iubesc enorm" a aparut din dorinta de a-ti arata intensitatea sentimentelor fata de persoana respectiva. Nu va bateti capul cu chestiile astea. Daca baiatul sau fata (in functie de situatie) nu isi da suficient interesul pentru a mentine acea relatie atunci nu va faceti griji, mergeti mai departe si vedeti-va de viata voastra. Exista cate o persoana ("pereche") pentru fiecare.

| FemeiaPisică a răspuns:

Fii naturală, asta este tot ce contează!

| LNK a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca stiu exact prin ce treci...
Stii cum e, iubesti o persoana dar cand ii inseli increderea nimic nu mai e la fel.
In primul rand... cum se comporta cu tine? Fii vigilenta, ar da semne cum ca te-ai putea apropia din nou?
Daca da, vorbeste cu el, cere-i scuze si incearca sa indrepti lucrurile.
Daca nu, atunci eu zic ca cel mai bine ar fi s-o lasi balta.
Stii cum se zice, 'ulciorul nu merge de multe ori la apa'.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Atunci de ce vrei sa-l mai cuceresti, ca sa-l chinui in continuare?

| NnDWtf a răspuns:

Baga furca in el, o sa cada pe spate, apoi tu tii furca infpita in el de coada si stai cu un picior pe pieptul lui.
E cucerit.

| Erica33 a răspuns:

Du-te la el incearca sa rezolvi lucrurile si incearca sa va inpacati spune-i prin ce treci va in telege daca te iubeste.

| CocolinoRawwr a răspuns:

Pai trimite-i un mesaj sau spune-i in fata ca vrei sa mergeti la un suc sau la o pizza. Nu fi timida. Cu tupeu draga, daca el nu face primul pas. :*

| roxiche14 a răspuns:

Buna singurul lucru care ar trebui sa-l faci este sa iti ceri scuze (cred eu). Daca te place cu adevarat te iarta daca nu este foarte grav ce ai facut. Incearca sa ii ceri iertare si daca te-a iertat si ti-a zis ca te iubeste nu neaparat pe moment dar stii ca e asa apropie-te din ce in ce mai mult de el si incearca sa il saruti. Ai grija sa nu incerci sa il saruti daca nu te-a iertat sau daca nu te iubeste pentru ca te va refuza. BAFTA! SPER CA TE-AM AJUTAT!

| biiiiaaaaaaancaa explică:

Pai nu i-am frant inima asa cum credeti voi... eu nici nu am fost cu el i-am frant inima in sensul ca el mi-a zis daca vreau sa fiu k el si eu atunci nu am vrut dar acum vreau... happy