| LoveAgain a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai pun la suflet toate jignirile care mi se fac? mai exact din clasa a 6-a ma tot jignesc fete si baieti ca am sanii mici si acum am doar 14 ani si cand le vad pe cele de varsta mea ca sunt dezvoltate nu stiu. ma simt inferioara lor parca as fi mai mica ca ani fata de ele. niste sfaturi va rog nu stiu ce sa mai fac? crying funda pentru raspunsuri convingatoare happy

Răspuns Câştigător
| Yoyo7949 a răspuns:

Eu am 19 ani si nu am sanilaughing. Bine ca sunt si mica si slabuta.Aceeasi problema am avut-o si eu si am trecut peste.O sa vezi ca o s ate dezvolti cu timpu, si daca nu e asa o sa te obisnuiesti cu ideea ca nu ai sani cum am facut si eu.Acum rareori cand ma intreba vreun colega ceva de genu "Unde iti sunt sanii" le rasspund "Acasa" sau ceva de genu, in gluma penteu ca m`am obisnuit cu ideaatongue

12 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Hai sa ne comparam cu altele de varsta noastra ca ele au acelasi corp si se dezvolta in acelesi timp...
Fals.
Sanii iti cresc pana la 20 de ani deci fata draga, ai destul timp sa cresti.
Wow ai sanii mici... se crapa Pamantul...
Intrebare: S-a nascut fata cu sanii deja dezvoltati?
"ma simt inferioara lor parca as fi mai mica ca ani fata de ele"
de ce?
Am uitat, ca sa-ti afli varsta te prinzi de sani sau te uiti pe sfarc cu un microscop si-ti scrie acolo cati ani ani?
Si ele de cati ani par? 20? 30?

Poveste reala:
Aveam un coleg in generala scund, destul de scund pentru varsta lui.Se simtea si el ca si tine, ca sunt prea mic, ca voi sunteti mai mari etc etc etc.
Dupa ce am terminat clasa a 8 a fiecare am luat-o pe alt drum si mergand pe strada intr-o zi, parca il vad, dar era inalt cat mine (1, 90).Ma uit o data, de doua ori, seamana cu el dar parca ii prea inalt.Ma recunoaste el si raman uimit de cat a crescut.
A stagnat oleaca dar dupa aia a tasnit mai ceva ca un gheizer.

Deci nu ai de ce sa-ti faci griji.
Daca nici la 20 de ani cand se opresc din crestere nu-ti ajung, mergi frumusel la un doctor si-ti faci un implant si gata.

Esti destul de mica, ai destul timp sa cresti.

| Narcis2007 a răspuns:

Ai sa vezi ce urate o sa fie ele peste 20-30 de ani...

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaBlondiii a răspuns:

Nu trebuie sa fii suparata...e destul timp sa-ti creasca sanii trebuie doar sa ai rabdare, nu baga gurile rele in seamaoh go on

| CARMENCITA a răspuns:

Ca sa nu mai pui la suflet gandeste-te ca cei care rad de corpul altora sau rad in general de altii au o gandire limitata, nu-i duce mintea.Mie mi-ar fi mila de ei ca nu-i duce mintea la mai mult sau poate ca i-ar duce dar e mai usor sa nu gandesti. Evita astfel de persoane, trateaza-i cu indiferenta si daca nu se potolosesc le poti spune ca mai bine sa se uite la ei inainte de a rade de altcine.Nu-ti face probleme cu timpul sanii tai vor mai creste, eu cam pe la 16 ani aveam sanii frumosi, nu erau foarte mari si nici nu-mi doream mari. Aveam o colega cu sanii mari si o deranjau si si-ar fi dorit mici.Culmea e ca baietii radeau de ea ca-i are prea mari, dar pe ea nu o deranja si nu-i baga in seama sau rar le dadea un raspuns de nu mai indrazneau.Nu este frumos sa razi de aspectul fizic al cuiva si e o dovada de imaturitate.Se intampla asta pentru ca tot vad la televizor fete cu sani mari. Fetele sunt frumoase si cu sani mai mici si mai mari.Marimea sanilor nu conteaza asa cum ni se pare noua uneori.

| alinaiiiioana a răspuns:

Hey fiecare creste in felul lui iti vor creste si tie...numai pune la suflet tot stiu doare si te simti hidoasa dar gandeste-te ca nu toti suntem la fel ...cine te iubeste te iubeste si asa. kapul sus demonstreazale la toti ca nu iti pasa tu stii mai bine cum sta situatia si n-are rost sa fii suparata din cauza asta

ai alte lucruri de oferit in afara de 2 saniwinking acum poti vedea cine te iubete si daca baietii care sunt cu tine fi sigura ca nu te vor lua pentru forme asa cum fac cu cele dezvoltate de care zici tu

revino'ti zambeste si bucurate de ce ai!

| Flinston a răspuns:

Nu mai baga in seama toate prostiile, o sa creazca da mai tarziu, si ignorai pe cei care te jignescwinking

| blackeyes90 a răspuns:

Nu lasa sa te afecteze asta. Si nu le arata ca te doare ce iti zic. Ignora-i nu merita. Fiecare se dezvolta in ritmul lui. Si eu am trecut prin asta si acum baietii care m-au jignit nu vreau sa ma laud dar se roaga de mine sa mai vb cu ei. Fi tu. Iar cand iti mai zic ceva de sanii tai spune-le ce treaba ai u, arata-le ca nu te deranjeaza

| sexyGirl_1453 a răspuns:

Ceao Scumpa si eu am 14 ani si tot asa ma confruntam cu problema pe care o ai tu.
Nu prea eram dezvoltata pe la 13 ani si unii baieti imi puneau intrebari penibile cum ar fi: TU DE CE NU PORTI SUTIEN?
si intrebari din astea
eu nu le dadeam mare importanta ba chiar le raspundeam inapoi
Oricum nici nu e nevoie sa ai sani la 14 ani pentru. ca nu trebuie sa te grabesti in privinta asta.
FIECARE ORGANISM SE DEZVOLTA IN RITMUL LUI nnu trebuie sa te critice altii si oricum cred ca arati mult mai bine pentru varsta ta pentru sani
Acum la 14 ani am mai crescut si eu si m-am mai dezvoltat iar acum nu mai ma critica nimeni.iar in felul cum arat sunt invidiosi toti
Asa ca nu mai baaga in seama toti prostii pentru. ca te vei dezvolta si tu pe parcurs si te vei face frumoasa::*:*
Fundita? :*:*

| BoOboO_8282 a răspuns:

Eu am 13 ani si am sanii mici, nu.ti face griji, nu.i baga in seama. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strange bani de pe acu sa-ti bagi silicoane mai tarziu.

| CataaaaLinaaa a răspuns:

Iubita, nu fi suparata!
Eu am 13 ani si inca nu sunt dezvoltata ca restul colegelor, insa nu am de ce sa ma compar cu altele! happy
Dezvoltarea nu se face asa, am 14 ani > am ditamai sanii.
Organismul uman difera de la om la om, ca si dezvoltarea.
Nu lua cuvintele rele in seama!