| yoshmenarul a întrebat:

Cum sa fac sa uit prima mea fata pe care am iubit-o cu adevarat si cu care am facut dragoste pentru prima data? va rog fara sa nu faceti misto

24 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Sincer nu prea ai ce face, vorbesc din experienta, tu ai iubit o fata si ea nu simtea la fel.
Timpul le va sterge pe toate, momentan este greu dar daca ea nu te place nu sunteti facuti unul pentru celalalt si cand te vei astpta mai putin va veni cineva mult mai special!
Numai bine!
pa, pa

| Încrucişătorul a răspuns:

N-ai cum s-o uiti. Dar nu e obligatoriu sa stai tot cu ea.

| neutrino a răspuns:

Pe "prima" nu o poti uita niciodata.

| dragos9234 a răspuns:

Asta necesita timp, nu o poti face imediat.

| LineGuide a răspuns:

Aduti aminte ce ii placea ei cel mai mult, si foloseste-te de toate punctele ei slabe pentru a-i recapata dragostea.
Mult noroc!

| CristianMarius a răspuns:

Lasi timpul si o sa treaca de la sine fara sa-ti dai seama dar peste 3 luni incolo

| Love4Music a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

| xLove a răspuns:

Prima dragoste nu se uita niciodata! Cu timpul, nu vei mai fi chiar asa dependent de fata respectiva, insa mereu ea va avea un loc in sufletul tau. Cauta-ti pe altcineva, insa mereu cand te vei gandi la ea iti va lasa un gust amar, stiind ca mai demult ea era totul pentru tine, iar acum nu mai e nimic! Niciodata nu cred ca vei putea uita prima dragoste adevarata!
Stiu din proprie experienta sad

Sa fii iubit!

| Jee354 a răspuns:

Prima dragoste nu se uita. Daca ai iubit-o cu adevarat nu ai cum sa o uiti.Imi pare rau daca nu ti-am fost de ajutor.O zii buna! BAFTA!

| iuliatntbumbum3107 a răspuns:

O sa o uiti atunci cand o sa gasesti o alta fata pe care o o iubesti si mai mult. stai linistit ce e al tau e pus deoparte, prima dragoste nu se uita niciodata oricum timpul le vindeca pe toate, pot sa treaca si ani, ca de ea tot o sa-ti aduci aminte insa nu o sa-ti mai fie asa greu, daca a trecut putin timp de cand te-ai despartit de ea atunci e normal sa fii afectat, oricine ar fi asa mai ales daca ai sentimente puternice pentru ea, insa spune-i sa-ti mai dea o sansa, oricine merita o a 2a sansa

| yoshmenarul explică (pentru iuliatntbumbum3107):

Nu mai vreasad m-am rugat de ea, am plans.....am vrut sa ma omor, dar degeaba......nu vrea si gatasad

| iuliatntbumbum3107 a răspuns (pentru yoshmenarul):

:O sa nu faci niciodata prostia asta, gandeste-te ca e prima dragoste o sa urmeze si altele, poate chiar mai mari, gandeste-te la vootorul tau, ce varsta ai? nu te opri doar la ea, o sa vina cineva care o sa te iubeasca si tu o sa o iubesti la randul tau la fel de mult. doar ai rabdare

| hurricaneX a răspuns (pentru yoshmenarul):

Gandeste-te poate meriti ceva mai bun. happy
Exista ceva mai bun pentru tine, dar trebuie sa gasesti persoana respectiva.

| hurricaneX a răspuns:

Cine rade de tine e prost, poate esti o fire mai sensibila, ai nevoie de timp, crede-ma si eu cand am auzit prima data sfatu' i-am spui persoanei respective sa ma lase-n pace, dar acum pot sa-i multumesc.
Timpul le vindeca pe toate. Daca simti nevoia poti sa mai ti legatura daca nu incearca s-o uiti.
Sau daca o iubesti, impaca-te cu ea, incercati sa reparati tot ce a fost stricat, niciodata sa nu spui niciodata. happy

| yoshmenarul explică (pentru hurricaneX):

Eu o iubesc, dar ea nu mai vrea sa fie cu minecrying( timpul chiar ma ajuta?

| DeliricEdeVina a răspuns:

Trece foarte greu daca ea te dezvirginat, doar daca ai sta cu una ce o iubesti mai mult ca pe fosta. Ai uitat de ea

| Miihaelllaaa a răspuns:

Sincer, acesta nu este un motiv sa faci misto de cineva :*.
Si clar rezolvarea de la aceasta problema nu este sa o inlocuiesti cu altcineva.
Este ca acea vorba: "Nu inlocui persoana pe care o iubesti cu o persoana pe care o placi. Nu poti sa stii cand se va intoarce roata. " Daca vrei chiar sa o uiti, parerea mea e ca ar fi cel mai bine sa faci sa scapi de toate amintirile care au legatura cu ea. Si prin asta ma refer la urmatoarele fapte: sa ii stergi numarul de telefon. Sa ii dai ignore pe messenger, sa ii dai block pe facebook, si sa incerci sa te distrezi cu prietenii tai... stiu! doare... dar nu ai ce sa faci :-s.
Dar. daca vrei sa nu o uiti si chiar inca o mai iubesti cu adevarat, atunci vorbeste cu ea si arata-i afectiiune si spune-i ca tu inca mai tii la ea si o iubesti. Iar daca te refuza, uit-o cum ti-am spus eu mai sus. Treci peste chiar daca nu e usor :-s Pentru ca suferinta te face mai tare :*.
Daca mai ai nevoie de mine imi poti da mesaj pe privat :*.
Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes.

| yoshmenarul explică:

Off...crying(((

| yoshmenarul explică:

Cine poate sa ma ajute cu sfaturi sa lase id de mess va rog

| yoshmenarul explică:

23 ani am... am intrat cu masina intr-un camion ca am vrut sa mor si m-am ales cu mana si piciorul rupte.acuma stau la pat in ghipss.masina mea audi a4 distrusa completsad

| hurricaneX a răspuns (pentru yoshmenarul):

Tipule, analizeaza ce-ai gresit, incearca sa repari, poate nu ii place la tine comportamentul, cum ne-ai povestit si noua ca ai vrut sa te omori. Uite vezi, pentru un fapt prostesc ti s-a distrus masina. Daca nu vrea fata las-o in pace. Daca te iubeste se va intoarce la tine, dragoste cu forta n-ai cum sa faci.

| yoshmenarul explică:

Ce naspa... dragostea asta.mai bine de nu cunosteam fata asta

| yoshmenarul explică:

Altcineva? alte sfaturi?

| dudache2008 a răspuns:

Cam greu de uitat prima dragoste, si eu am patit la fel. sfatul meu, treci peste, mergi inainte cu tupeu.