| MaiaMartinas a întrebat:

Cum sa fiu mai joviala, mai deschisa cu baietii? si cum sa ma simt in largul meu cu ei? eu sunt genul de fata mai timida( pana ma cunosti mai bine)

Răspuns Câştigător
| Crissulina18 a răspuns:

Exact,sa fi mai curajoasa si sa ai mai multa incredere si siguranta in tine.Chiar daca ai spus o tampenie, se trece peste, nimeni nu este perfect/a asa ca, cei care te vor dori in preajma lor vor trece peste si nu le va pasawinking :*

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Socializeaza cu cat mai multe persoane si cat mai des, asta te va tine pe linia de plutire. Si asta fata in fata!
Cu baietii incearca sa faci glume (dar nu ofensatoare), sa fii prezentabila, sa ii asculti, sa pari cat mai degajata. Daca vorbesti prea mult si subiecte mult prea complexe din prima, o sa creada ca e ceva ciudat sau o sa se plictiseasca.

Tu doar incearca, pe masura ce capeti experienta, te obisnuiesti si va fi mai usor.

| Bøøgey a răspuns:

Incearca sa fii multumita de tine insati. Oamenii de genul asta emana o aura placuta celor din jur. happy

| Crissulina18 a răspuns:

Asa sunt si eu si sa stii ca uneori cu timiditatea noastra avem de pierdut in multe lucruri si aspecte ale vietii.In ziua de astazi fetele care au tupeu parca sunt mai bine vazute si mai apreciate.Eu zic ca totul vine de la sine daca esti in compania unui anturaj bun si glumet, de gasca cu siguranta te vei integra mai repede decat crezi.Fi tu! Asta conteaza cel mai mult, nu incerca sa fi superficiala doar pentru a da bine pentru ca te vei simti incomod spunand:nu sunt eu...asa ca ai rabdare si fi tu :* Pup

| MaiaMartinas explică (pentru Crissulina18):

Pai am vreo 2 prietene mai indraznete, si cand sunt cu ele totul e mai usor, dar eu singura baietii(care nu-i cunosc bine), ei bine am o teama sa nu spun ceva prostesc.dar banuiesc ca trebuie doar sa imi fac curaj happy

| MaiaMartinas explică (pentru Crissulina18):

Mersi mult, si chiar asa o sa fac.happy

| Crissulina18 a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Cu drag, te pup! :*

| Crissulina18 a răspuns (pentru MaiaMartinas):

Exact,sa fi mai curajoasa si sa ai mai multa incredere si siguranta in tine.Chiar daca ai spus o tampenie, se trece peste, nimeni nu este perfect/a asa ca, cei care te vor dori in preajma lor vor trece peste si nu le va pasawinking :*