| Teodor_Iuly_1981 a întrebat:

Cum sa ii cer nr de telefon unei fete? Mentin ca vorbim aproape in fiecare seara ppe facebook pana tarziu. Vreau sa stiu cum sa o intreb. Funda

Răspuns Câştigător
| LoseYourMind a răspuns:

O intrebi si tu la un moment dat: ''iti sunt simpatic?''. Ea normal, daca tot vorbiti atat de mult o sa spuna ca DA, si apoi tu ii spui:''suficient de simpatic incat sa imi dai numarul de telefon'' sau ''crezi ca as merita si eu numarul tau de telefon'' sau ''sunt obosit, nu vrei sa continuam conversatia prin sms-uri'' (asta ar presupune ca tu esti intrat pe Pc. happy

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Mi-ar face mare placere sa vorbim si la telefon. Ce zici, imi dai # tau sa te sun?
Din ce povestesti, nu cred sa ai probleme.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as spune frumos: uite, m-am ranit un pic la mana si scriu cam greu, si ma cam doare. Oricum imi doresc sa iti aud si vocea, ca am scris de cand ne stim. Ce zici? Incercam urmatorul pas?

| chazz a răspuns:

Da-mi si mie te rog un beep pentru ca nu imi gasesc telefonul laughing ori il ceri direct.

| Leerix a răspuns:

"Da-mi si mie numarul tau de telefon!"

Răspuns utilizator avertizat
| Plushul a răspuns:

O intrebi pur si simplu asa cum vb si pe fb happy

| Vlad_Bogdan_1996 a răspuns:

Cere -il direct. Spune-i ca tiai luat un numar nou si cred ca o sa til dea pentru ca sunteti prieteni. Eu am colege de clasa cu cre nu vorbesc pe facebok etc dar mi-au dat numarul lor. Desigur trebuie sa te simpatizeze putin ca sa til dea. Oricum fă cum am spus mai sus si ti-l da sigur bafta!