| JammyBrooks a întrebat:

Cum sa iubesti 2 baieti in acelasi timp? si nu e vorba de atractie fata de unul si iubire fata de altul sau ca nu il iuibesc pe unul dintre ei dar pur si simplu ii iubesc pe amandoi si pot suferi dupa amandoi in acelasi timp..cum sa clarific situatia?

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Gaste-le defectele ambilor, si vezi cu care te-ai potrivi mai bine, si concenteaza-te asupra lui. O sa fie greu la inceput, dar vei reusi.

| JammyBrooks explică:

Pai.....la mine e asa:
baiatul X stie ca il iubesc.
dar baiatul Y nu stie, doar mi-a zis ca el ma place.
eu tin mai mult la X dar am o mica problema.
Acei baieti X si Y sunt cei mai buni pieteni, locuiesc aproape unul de celalalt si sunt in aceeasi clasa.
dupa mine cea mai simpplaa soltie e sa renunt la amandoi chiar daca amandoi au sentimente fata de mine si o sa-mi fie greu sa il uit pe X

| justme94 a răspuns:

Cum pot fetele sa iubesc mai multi?! inseamna ca nu iubesti, esti doar atrasa si atat. happy

| justme94 a răspuns (pentru justme94):

Corectez : ''iubeasca''

| andulika a răspuns:

Sincer, si eu am trecut printr-o chestie asa, si mi-a fost greu sa aleg, deoarece primul pe care am inceput sa il iubesc m-i l-a "oferit" al doilea baiat pe care l-am iubit. dupa aceea am simtit exact cum zici tu ca simti. si au aflat aman2 chestiile astea si l-a un momentdat au fost gelosi aman2 si nu am mai ramas cu niciunul...mult timp nu am imi vorbit cu ei, dar primul baiat m-a cautat intr-un final iar si mi-a zis ca inca ma iubeste si nu poate sa renunte la mine. el inca ma cauta si in momentul de fata si vrea sa ne impacam dar eu nu vreau pentru ca nu am incredere in el ca o sa imi faca ce i-am facut si eu lui ( mi-am batut joc de el cand si el tinea la mine si nu mi-am dat seama si nu am apreciat ). deci iti zic de pe acum ca nu e bine sa alergi dupa doi iepuri ca nu o sa mai prinzi niciunul. mai bine stai si te gandesti si ii analizezi pe aman2 si vezi sigur cu care din ei vrei sa ramai si ai rezolvat tot decat sa stai sa suferi dupa aman2 dupa aceea. happy te pup si sper ca o sa te ajute sfatul meu :*