| sayWhaaat a întrebat:

Cum sa ma mai comport cu o fata dupa ce a aflat ca o plac, i-am tot dat de inteles,i-am spus ca e frumoasa,cea mai frumoasa din clasa, si tot felul de astfel de lucruri.
Mentionez ca ea nu raspunde niciodata la 'flirt', facandu-mi complimente, sau macar "kiss-uri" pe mess. Mai mult, mi-a spus ca nu-i place cand o "pupacesc" pe mess, chiar o enerveaza.
Admit faptul ca,daca ar fi intrebat altcineva chestia asta, i-as fi spus clar "frate,treci peste,nu te place ", dar simt cand sunt pe langa ea,ca si ea ma place. Vorbim foarte,foarte mult pe mess, si in clasa cat de cat...
Nu stiu, vreau parerea voastra, ce credeti? Sunt eu un fraier si ma foloseste?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
La partea cu folositul nu stiu ce sa zic, pentru ca din cate ai scris nu vad ce foloase ar obtine de la tine, deci nu este vvorba de asta.
O fata este mai usor de cucerit daca faci pe inabordabilul, decat daca faci pe o persoana care doreste. Exact cum si noi baietii nu ne indragostim de fetele care ne plac pe noi si ne spun ca ne plac sus si mare, ci ne indragostim de cele pe care invatam si reusim sa le cucerim. Aici este un joc si chiar daca ei nu ii place flirtul, atitudinea ta trebuie sa se schimbe.
Fii mai hotarat si mai sigur pe tine pentru ca am si impresia ca in preajma ei ajungi sa te pierzi si chiar daca iti propui ceva nu se mai realizeaza. Mai multa incredere si daca stii ca ea te place invit-o in oras si ia-o de mana ca sa vezi daca te place, daca te place te va strange inapoi.
Uneori nu este nevoie chiar de fapte ci increderea aceea care te va face un barbat dorit.

4 răspunsuri:
| Vokii a răspuns:

Nu te foloseste, dar eu cred ca tu esti prea insistent. Daca tu n-o sa-ti schimbi atitudinea o sa se plictiseasca de tine, fa si tu pe inabordabilul.

| h3r a răspuns:

Nu te folosește, doar nu vrea nimic cu tine și tu esti prea insistent.

| Larisssaa a răspuns:

Nu te place. happy
Dacă a zis că nu-i place că-i trimiţi ˝ pupici ˝ pe mess... e clar. big grin

| BlitzkriegJack a răspuns:

Nu te place. Move on.