| alexa19 a întrebat:

Cum sa ma obisnuiesc cu ideea si ca totul sa sfarsitsad. Totul imi aminteste de el, blocul meu unde stateam noisad, parculetu de langa bloc, totul imi aminteste de el:-

Răspuns Câştigător
| undertaken a răspuns:

Scumpo, e orice dar nu e ' iubire pentru totdeauna'. Mai ales la varsta ta, care imi arata ca e marunta. Crede-ma am fost si eu, si multe altele prin situatia ta si stiu ca doare si ca nu crezi ca poti continua, ca fara el parca ceva nu merge bine dar vei intalni pe altcineva si vei uita complet. Nu vei ramane heartbroken crede-ma! Cu timpul rana se va vindeca, dar trebuie sa lasi timp timpuluilaughing ca sa zic asa. Ocupati timpul si evita locurile pe unde ati umblat. Iar cele pe unde treci zilnic incearca sa le privesti ca pe locurile copilariei tale, ca presupun ca toate aceste lucruri care iti amintesc de el le-ai cunoscut inainte sa il cunosti pe el. Incearca sa vezi partea buna si zambeste. Va trece cu timpul. happy

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu exista leac pentru asta, chiar nu ai ce face. timpul rezolva asta, nu prietenii tai, nu familia, nu sfaturile noastre sau ale lor. Eventual o noua relatie ar putea ajuta, dar totodata se poate sfarsi si nasol pentru el daca nu ajungi sa il iubesti. Lasa timpul sa isi faca "datoria". O viata frumoasa sa ai :*

| alexa19 explică:

(. Suntem ca 2 strainisadsi doare sad, indiferenta lui ma omoarasadtotul este pustiu fara elsad
Daca a fost primul prieten oare am sa il pot uita vreodata?
Cum sa trec peste peste aceasta despartire?sad

| MasterYoda a răspuns:

Iti trece... are balta peste!

| cossy a răspuns:

Nu stiu. eu sunt barbat si trec cam prin aceiasi chestie. dar nai ce sa faci happy ca sa te consolezi gasesteti pe altu si daca e indeajuns de inteligent si te va face sa razi. te vei indragosti de el si atunci il vei uita pe celalt fara probleme.

| boomerang a răspuns:

Siiiii, ar trebui sa fie o intrebare?