| Iancugeorgiana a întrebat:

Cum sa reusesc sa il uit cand el este prezent in mintea si inima mea orice as facesad.M-am obisnuit cu el, m-a invatat atatea dar pacat ca nu m-a invatat cum sa traiesc fara elsad.Am fost 8 luni impreuna,era mereu langa mine,ma ajuta mereu,avem atatea amintiri pe care nu le voi putea uita niciodatasad. Totul era frumos pana in ziua cand el a pus punct relatiei spunand ca nu vrea sa mai fim impreuna, ca e mai bine asa, ca nu suntem potrivitisad.Din ziua aceea numai imi revin.Desi a trecut o luna si ceva eu inca nu am reusit sa il uit si sa trec peste aceasta despartire care mi-a lasat un mare gol si multe ranisad.A fost si primul meu prieten.
Il vad in fiecare zi,pentru ca sta langa blocul meu,ori de cate ori il vad imi amintesc de tot ce a fost frumos intre noisad. Totul imi aminteste de el,scara de bloc unde stateam cu el, parculetu sad.
Cum sa reusesc sa il uit?sad
Ma doare fara elsadnu pot impaca cu gandul ca numai este cu mine si ca nu vom mai fi niciodata impreunacrying, imi lipseste enormsad

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Gandeste-te ca a fost frumos,ca ai invatat multe,si ca a fost primul,totusi,o sa mai vina multi. Stai cu prietenii,ei o sa te faca sa uiti de el. Nu te mai gandi la el,ocupa-ti timpul cu altcev,oricum nu are cum sa-ti treaca asa repede, ati fost ceva timp impreuna, si mai ales, ai pus si mult suflet. Asa ca obisnuieste-te cu ideea ca nu veti mai fi impreuna, si asteapta, o sa il uiti dupa un timp.

| Cristynik a răspuns:

Si eu am trecut prin acelasi lucru` Dar cu ajutorul prietenilor, si a unei persoane foarte dragi incet incet o sa.l uiti, cat de mult il iubesti, si posibil il vei iubii si dupa, o sa treci peste, arata-i ca iti pasa, si totusi nu ca ai fii disperatahappy Aratai ca ai tinut la el si ca inca tii si poate o sa vada cat de mult inseamna pentru tine si o sa va impacati, eu sper ca o sa fie biine si ca o sa gasesti calea cea buna, pupici si mult succes:*~

| AliiiAlyna99 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, incearca sa te distantezi de el, stiu ca e foarte greu ca tot ce te inconjoara iti aduce aminte de el si ca ii auzi numele peste tot, incerca sa te obisnuiesti cu ideea ca s-a terminat si petrece mai mult timp cu prietenii tai(daca sunt numai cupluri te sfatuiesc sa ramai acasa iti va face rau sa vezi cupluri peste tot) sau daca aveti prieteni comuni mai bine iesi cu persoane noi pana cand uiti de elwinking mult succes