| cookie_2823 a întrebat:

Cum sa procedez cand baiatul vrea sex dar eu nu ma simt pregatita eu am 15 iar el 17. suntem de 6 luni impreuna si tine tare mult la mine si eu la fel. dar nu stiu ce sa fac si mi-a spus ca imi vrea binele sad. si mi`e teama sa nu ne despartim din cauza ca mi`e frica sa o fac.

Răspuns Câştigător
| Adda_5330 a răspuns:

Stiu textu te iubeste dar are si el nevoi laughingrolling on the floor
Hai lasa-mawinking
Asta spun totiwinking
Si cel mai dulce baiat tot asta urmareste si iti cere mai devreme sau mai tarziuwinking
Eu zic sa nu o faci pana cand tu nu te vei simti pregatita happy
In special daca este prima data va trebui sa fie un moment unic, pe care sa nu il regreti niciodata happy
Tre sa o faci atunci cand simti tu nu atunci cand esti nevoita happy
Iar cine te iubeste asteapta memontul in care tu te vei simti pregatitawinking
Ai grija de tine :*
Fundita love struck?

13 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Cum sa procedezi?
Simplu copila, ii spui exact ce simti! Ca nu esti pregatita inca sa faci acest pas! Daca intr-adevar te iubeste, crede-ma ca nu ti-ar cere asta si te-ar intelege!

| andreeutzaa a răspuns:

Daca nu te simti pregatita nu o face.In plus ai doar 15 ani, el cand ti-a cerut sa fi cu el era constient de varsta ta.Prima data pentru o fata este importanta si trebuie sa fie convinsa ca vrea sa o faca. Daca intr-adevar tine asa mult la tine cum zici nu iti facea nici o propunere si desigur daca refuzi nu ar zice nimic.Nu o face din obligatie ca sa nu se incheie relatia voastra pentru ca daca un baiat care zice ca tine la tine si te lasa pentru o chestie cum este sexul inseamna ca te considera doar ca corp si nu ca persoana, si daca analizezi situatia pe langa deluderea incheierii unei relatii este fericirea ca nu ai facut-o cu cine nu merita si te-ai scapat de o persoana ca el. Daca e baiat inteligent si tine la tine, va astepta.Sexul nu e aer.

| florynna903 a răspuns:

Auzi, zi-mi si mie cumva tu faci neaparat ce spune el!
Daca da fa sex!
Daca nu spune-i ca nu esti pregatita si daca spui ca tine le tine si iti vr binele te va intelege, daca nu mai sunt si alti baieti pe lume.

| ServanaAtoni a răspuns:

Daca te iubeste o sa te inteleaga si o sa astepte cat o sa ai tu nevoie.
daca o sa iti dea papucii inseamna ca e doar un alt bou dornic de sex.
explica-i ca nu esti pregatita si vrei sa mai astepti,daca nu intelege si continua sa te preseze, da-i papucii.
daca iti da el papucii pentru ca nu ai vrut sa o faci cu el, sa nu fi trista pentru ca nu merita.o sa gasesti un baiat care sa te merite

| Agentulx a răspuns:

E doar un alt motiv de a spune daca nu faci sex cu mine ne despartim. Revino-ti daca chiar ar tine asa mult la tine te-ar astepta sa fi preagatita.

| DavidDj a răspuns:

Buna.Eu consider ca daca nu te asteapta inseamna ca nu te iubeste. Daca tu nu te simti pregatita nu trebuie sa o faci. Explicai ca nu esti pregatita si daca te iubeste o sa te inteleaga.

| marian2011 a răspuns:

Nu o face. daca te iubeste te intelege. poate vrea doar sa se culce cu tine daca e asa si u il refuzi se va desparti de tne.si va cauta sexul in alta parte crede-ma. daca accept raspunsul tau atunci clar te iubesteeu zic sa nu o faci nu merita

| Baby_2365 a răspuns:

Daca chiar te iubeste si-ti vrea binele asta n-ar trebui sa fie un motiv pentru a va despartii ar trebui sa te astepte pana esti pregatita sa te simti si u bine nu numai el.

| dcdavids a răspuns:

Pana la uram tot te incepe cineva daca ti la el si el la tine poate sa fie el primul... si nu cred ca e prea mare problema de varsta pentru ca fetele se dezvolta mai repede decat baietii happy

| cristina_9853 a răspuns:

Eu cred ca esti prea mica pentru a fc sex eu zic sa mai astepti o vreme :*:*:*

| LoveAgain a răspuns:

Pai atat timp cat ai o relatie ar trebui sa-i spui tot ce simti ca pe asta se bazeaza o relatie incredere si curaju de a vb orice cu partenerul spune-i ca nu esti pregatita si daca nu te intelege inseamna ca nu te meritawinking si daca o sa-ti dea papucii ce? o sa tii dea fiindca stie ca n-are fata de tine! las' ca nu-i sfarsitul lumii daca o sa se desparta de tine fii tare!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei nu o faciwinking ai doar 15 ani tongue daca va despartiti din cauza asta pur si simplu nu avea nevoie de tine si nu te iubea :* pup si vezi ce faci :*

| laurentiuthebest a răspuns:

Refuzal pana cand esti pregatita daca te iubeste o sa accepte