| Chimilica a întrebat:

Cum sa scap de cearcane? Si cum sa fac sa nu-mi mai stea parul umflat, adica e cret si umflat rau. Cum sa-l fac sa stea drept? Fara placa! fundoi

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Aparitia cearcanelor,are diferite cauze si cel mai bine e sa afli cauza. Daca ochii sunt doar obositi, o masca cu cartofi rasi, timp de 5 min,sau ceai rece de tei. Daca nu esti bolnava(sa zicem cu rinichii), s-ar putea ca pielea din jurul ochilor sa fie deshidratata, si atunci iti trebuie o crema speciala pentru ochi.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap foloseste uscator, dar nu trebuie folosit in exces pentru ca deterioreza parul. Dupa ce te speli poti astepta sa se usuce inainte sa te bagi in pat si dupa ce se usuca sa-l peri foarte bine. Nu uita de balsamul de par! Iar pentru cearcane foloseste o crema, dar inainte citeste pe ea sa nu aibe cine stie ce substante toxice pentru ca sunt multe fete care cumpara produse cosmetice fara sa stie ce contin si fac numai porcarii pe fata si dupa isi zic "Trebuie neaparat sa-mi compar fond de ten!" care are si ala subsante toxice.

| katy a răspuns:

Pentru cearcane somn mult, sa fii odihnita daca nu trece e posibil sa ai probleme cu inima si eu sufar de aceeasi chestie.iar la par.il umezesti, aplici spuma, dai capul in jos si strangi in pumn cate o suvita de la varf pana la radacina si o usuci cu feon-ul si tot asa tot parul pana e uscat apoi arunci parul peste cap si gata il aranjezi putin cum vrei u si ai si volum si sta si f cret

| Honeybunny a răspuns:

Pentru par foloseste ceva produs (balsam, de ex, pentru domolirea parului cret) si pentru cearcane...fond de ten pentru cearcane, le acopera ft binehappy

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Pentru par : spuma :X:X:

| Gabytza_2059 a răspuns:

Pentru par:Un uscator si o perie rotunda! dupa ce ti-l speli
Cearcane:Avon are un fel de ser pentru acestea.incearca-l.daca ai nevoie urgent.incearca sa la acoperi cu fond de ten.