| cr1571n3l a întrebat:

Cum sa vorbesti cu o fata?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Face to face, cu privirea fixata pe ea, pe ochii ei mai precis, cu incredere si relevanta.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe limba ei.

| Analytical a răspuns:

Ca cu uleiul. Cum sta apa in ulei? Nu sta. Asa e si cu o fata, niciodata nu poti sa stii cum se va manifesta si daca va rezista tentatiei. Tu incearca, in limba ei sunt multe cuvinte dar nu te astepta sa ti le zica ea pe toate. Descoperai-le, fii natural, fara artificii. O fata stie sa aprecieze un baiat care nu vrea sa fie cu ea doar pentru ca e "cool"=prost. Asa sunteti priviti, cel putin in ochii mei. Ce discuti/cum cu un prieten, mama, oamenii, asa sa discuti cu ea. Nu o pune pe un piedestal asa de inalt ca e tot un om. Si nu-ti mai fa atatea griji despre ce si cum sa faci o conversatie ca iti pierzi timpul degeaba. Probabil si ea face exact ca tine, viata e prea scurta sa va asteptati unul pe altul, sa scoata unul un cuvantel. Fii atent insa, ca nu-i o lesa.

| PufyRea a răspuns:

Ce ma? Vrei sa vorbesti cu ea? Treci ma direct la actiune! rolling on the floor Daca ai cu ce! rolling on the floor

| PufyRea a răspuns:

Ma bucur!hee hee

| Vladimir99 a răspuns:

Deschizi gura, scoti sunete si le articulezi cu ajutorul limbii si a buzelor...