| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comportă un băiat mai timid când îi place de o fată? O poate evita din cauză că n-are curaj să-i vorbească, stă mai mult cu băieţii, o priveşte pe fată de la distanţă atunci când ea nu-i atentă, vorbeşte normal cu celelalte fete dar cu cea pe care o place vorbeşte mai puţin sau aproape deloc?
Dacă mai ştiţi şi alte semne vă rog să mi le spuneţi big grin

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Un baiat timid si fara experienta va face orice doar sa ascunda ce simte, pentru ca este important pentru el si teama de esec il blocheaza. Daca ar afla ca-l placi ar fi foarte fericit, dar tot i-ar fi teama sa-si expuna slabiciunea si s-ar putea sa nu treaca la fapte. Insa toata asta tine pana a facut acel pas, apoi lucrurile merg mult mai bine. Asa ca daca se teme sa faca pasul, fa-l tu sau impinge-l :p

13 răspunsuri:
| Criss003 a răspuns:

Cunosc un baiat timid care ma place dar vorbeste cu mine dar cand vine vorba de love schimba subiectu se inroseste dar asa se uita la mine cand eu nu sunt atenta si cand se baga in seama cu mine ma gadila ma ciupeste ma tachineaza si la un joc m-a pupat de multe ori:X si daca e prea timid si nu prea vorbeste despre asta. putete in vorba cu el vorbiti despre altceva sa se acomodeze si el cu tinewinking funda?

| STEFANXxX a răspuns:

Pai un baiat timid este atunci cind vrea sa vorbeasca cu tine dar se bilbie

| Anca95 a răspuns:

Buna sa vedem daca e mai timid nu prea o sa vb prea mult o sa fie inchis in el mai tot timpul si trebuie sa il intelegi si sa faci u primul pas daca nu e timid o sa incerce sa glumeasca sa fie alt om dar vezi sa nu devina cam ''badaran''(nesimntit)vezi u in ce sitoatie esti hai ca te descurci

| DANyi a răspuns:

Cam astea sunt semnele. Mai adaug ca se uita altfel la cea pe care o place decat la celelalte fete (ii zambeste tot timpul), dar din timiditate va evita sa intre in vorba. Asta e, nu prea ai ce sa-i faci, pentru ca asta e legea firii.Dar intr-o astfel de "poveste" si fata respectiva trebuie sa se implice, astfel incat sa-i deschida ochii acelui baiat. Numai bine!

| LordCronos a răspuns:

Se balbaie in vorbire...

| BYGGeo a răspuns:

Din intamplare eu sunt apropiat de acel gen de baiat timin. Pai te priveste te ascuns, se gandeste mereu la tine, ar vrea sa stea cu tine tot timpu dar nu vrea sa afle toti din jur.
Cand merge singur pe drum incearca sa mergi pe langa el si sa il intrebi despre el, cum e viata lui, etc. mare grija sa fiti singuri ca altjel nu iti va zice nimic.

| candycane16 a răspuns:

Ai raspuns singura la intrebarea tabig grin

| Casutanta a răspuns:

Mai reprezentat in oglinda

| Codrutzz a răspuns:

...se balbaie ori se pierde in cuvinte sau/ori se inrosestebig grin

| anonimul0826 a răspuns:

Constientizez ca intrebare e pusa d emult timp dar nu am gasit acum nici o intrebre asemanatoare cu atat si as dori sa spun si eu ce simt si cred ca eu sunt cel mai potrivit sa-ti spun cum se ve comporta un baiat in fta unei fete cu tupeu care in acelasi timp e si timida si tupeista in caleafara eu cred ca el va face in acest fele:
1)Se va indragosti de ea.
2)Va incerca sa vb cu ea dar fiind prea timid si nu va avea curaj si experienta nu prea va vb cu ea si nici glume nu va face cu ea si ii va fi greu sa vb cu ea mai ales cand sunt si prietenele ei chiar si daca ar fi prieteni deai lui dar ca sa prinda curaj va fi nevoie de vreo 30 de baieti dar va fi o greseala sa faci asa ceva se poate sa lesine cand vede atatia baieti.
3) O va ajuta cum poate chiar dca lucrurile sunt grele si aproape imposibil chir daca se va crede un caraus sau un sclav el face aproape orice dar se av opri intr-un moment.
4)El chiar daca e timid si nu poate vb cu ea nu inseaman ca nu poate vb cu prieteni ei despre acest lucru mai ales cu prieteni care ii cunoaste de mult timp va vb cu ei despre acest lucru si va incerca sa afle parere ei despre el doar sa nu fi prst ca mine) la sfarsitul skoli am intrebat o prietena sa imi zica ce aprere are despre mine are penultima zi intelegi si a doua vroiam sa-i zic fetei c ao plac in funktie de ceo sa-mi zica fata aia dara ca prostu am akeptata sa merg cu uni la plaja si n-am mai aflat nimic si ultima zi de scoala a fost un esek am zis ca o sa vb cu fata aia pe care am pus-o sa vb cu ia dupa ore dar a doua ara cand eu eram la ore au plecata cum ama ramas toata vakanta ca prostu si no sa o mai vad pre kurand poata da ghininul sasi gaseaska prieten ia na mai avut si no sa rateze nici o sansa deci nu fi prst nu lasa totul pe ultima suta d emetri e cea mai amre prostie m ajur am simt nasol de cand am facut asta imi e rusine de mine insumi ).
Cam atata pot sa-ti zic atata experienta am oprins daca mai aveam zile poate acum puteam sa termin tot ceaveam de scris dar atata stiu despre un baiat timid pentru ca am traito si eu pe pielea mea o vreme

| XAnonimgirlX a răspuns:

Ai dreptate se face ca le ia in brate pe alte fete vorbeste cu baieti si rad de fata dar trebuie sa faca aceea fata primul pas baietii sunt delasatorii si se lasa de pe o zii pe alta sa ai spuna fetei ca o place funda?

| pinpointer a răspuns:

Nu cred ca ar eviatao dar, ar cauta de vorba cu ea dar nu ar intra in detalii despre ce simte pentru ea

| theonethatgotaway a răspuns:

P mine ma plk un baiat timid rau si eu il plk p el, faza e k el te poate privi d l distanta cand nu esti atenta, sau cand t uiti l el sa-ti zambeask dulce, sau chiar sa se inroseask daca e cazu. Spre exemplu al meu cand jucam adv prov etc si cand ma jucam si eu el nu se baga in joc da' cu altii juca. Daca t plk spre ex poate vb cu baietii despre cv un secret si apoi ei sa se intoark s se uite l tine. Daca e din aceeasi cls cu tine si u chiar crezi ca te plk si daca vin ftle prietenele tale l tine l bank in pauza, spune-le s-o lase mai moale, k nici un baiat timid nu o sa vina sa t intrebe ca banuiesc ca asta astepti, d fata cu toate ftle... Daca mai ai intrebari poti sa mai pui k imi plk sa rasp big grin