| Ruxandra87343 a întrebat:

Cum se comporta un Barbat care te place si vrea o relatie! Intreb ca nu sunt sigura ce vrea. Nu imi dau seama

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de barbat!
Ideal este sa-l intrebi pe el, ce fel de relatie vrea, pentru ca sunt multe feluri.

| Emma30555 a răspuns:

De multe ori când vor ceva serios chiar îți spun asta, dacă nu spune îți dai seama după comportament, te cauta, te suna, vrea sa va petreceți cât mai mult timp împreună, nu sare din prima întâlnire pe tine, dar nu e o regula, îl simți cumva după cum te privește, după cum se comporta, te suna din timp pentru o întâlnire ca să nu ți faci alte planuri, dacă nu ti dai seama ce vrea e posibil ca nici el sa nu știe, depinde cum va decurge relația, nu poți ști din prima ce va fi, unii se îndrăgostesc și își dau seama pe parcurs

| Ionut58282856 a răspuns:

Parerea mea e ca gandesti prea mult. Normal ca nu poti sa stii ce gandeste, daca o sa citesti despre " ce vrea un barbat intr-o relatie " sau alte chestii doar o sa ai impresia ca sti, sau alte articole. A da si sunt baiat, spune-i ca il iubesti, e mai simplu asa. Crede-ma, un barbat e mai usor de citit decat o fata care se preface ca e nervoasa happy vorbeste deschis cu el

| Ruxandra87343 explică (pentru Ionut58282856):

Dar numai raspunde si nu ne vedem. Am stricat tot. Credeam ca vrea Sex si dup ce am scris asta m-o sters. Se comporta ciudat. Si nu imi dau seama ce vroia. Eu am zis ca il iubesc si era si mai ciudat se uita si mai mult la mine si era mai lesinat.

| Ruxandra87343 explică:

Iti scriu in mare cate ceva poate imi poti spune ce vrea.

El este Albanez si eu fac Scoala pentru Asistenta. Nu sunt in Tara
El are 2 Copii si Nevasta.
La Kurs mereu se holbeaza la mine
si in ore ai la examen se intoarce si se uita la mine mult nu stiu unde sa ma uit sunt timida.
Daca nu ma vede de Profesor se apleaca si se uita dupa el. Eu am tinut contactul vizual cu el stiu ca la mine se uita si intorcea privirea. Daca vorbean xu un coleg ai radeam se oprea din vorba si se uita atatent la noi ca ce facem.
In ore cand ma intreba ceva profesorul imi spubea tare raspunsul fara sa fie bagat in seama era atent cu mine era lesinat cand ma vedea. Avea momente cand mergea cu capul in pamant in prezenta mea sau cand eram singuri in clasa nu vorbea cu mine era tacut. In pauza si in ore se intoarce si ma priveate ore in sir a observat si clasa dar nu se baga nimeni si cand ma uitam la el zambea cu gura pana la ureche ai intoarcea capul.
Cand era gata scoala impacheta repede in ghiozdan si era dupa mine pe Hol si doar la mine se uita si punea intrebari multe si fara rost si unele intrebati repeta. Cand plecam se uita dupa mine cate 10 min m-am uitat inapoi si statea in acelasi loc si se uita dupa mine.
In pauza ma intreba daca am inteles si daca am nevoie de ajutor a venit de cateva ori in spate in fata mea si m-a intrebat daca am inteles si daca am nevoie de el sa ma ajute.
El avea stilu sa vorbeasca si sa rada cu alte fete si se uita la mine cand era cu o alta fata si pe mine ma deranja cand vedeam ca e cu alta. Dar nu vroia nimic doar asa tor cu mine era diferit egal ce facea cu mine se purta diferit. Ii cumparam Redbull de la Automat mereu. Cand ma apropiam de el ma privea adanc in ochi si avea o voce blanda si zambea mereu si abia putea sa vorbeasca era emotionat cred si se oprea din tot lasa tor la oparte cand aveam nevoie de ajutorul lui. Comportamentul lui era ciudat. Cand scriam pe Facebook raspundea dar el nu imi scria mie.
Dupa ce s-a gatat cursul, eu am scris un mesaj scurt pe Facebook. I-am scris ca ce vrei de la mine sex? Sau ei ce sa inteleg ca nu ai facut nimic doar te-ai uitat la mine. Eu nu am mai rezistat ca il plac si nu stiam ce vrea doar sex, facea misto etc.
Si el ma sters si numai imi raspunde.
Eu in vacanta de Craciun i-am scris ca il Iubesc. Si el stia asta dar am scris dupa multa vreme ca ai eu il plac si dupa ce o aflat si mai mult se uita si ma intimida.

Daca greseam sau vorbeam aiurea etc ma ierta nu se separa pe mine. O luna stiu ca nu m-o bagat in seama deloc era rece. Eu m-am retras am simtit ca are nevoie de timp sau ca nu e sigur ce vrea.
Ori ce facea si unde era sau cu cine lasa tot si ma privea multa vreme si cand ma uitam la el zambea cuceritor. Nu inteleg nici acum ce vroia. El numai e cu aia de mult ca aia re pe altul si copii sunt la Ea. Mie dor de el si nu raspubde la mesajele mele. Au trecut 5 Luni de cand nu l-am mai vazut. Dupa ce s-a gatat scoala eu am lasat un mesaj pe Facebook sa ne vedem la Hotel. A citit si ma sters. Si de atunci numai raspunde. Si mi-e dor de el. Si nu stiu cum sa fac sa raspunda. Credeam ca vrea doar Sex. Nu sunt sigura daca ma place su nu

| Emma30555 a răspuns (pentru Ruxandra87343):

Probabil ca te a plăcut dar din ce am înțeles eu, s-a cam terminat. Te ai atașat de el dar cred ca e timpul sa te aduni și sa îl uiți. Dacă el își va dori sa te caute o va face, tu nu mai insista ca îți faci rău tie și mai degrabă îl îndepărtezi în felul asta Lasă l pe tipul asta vezi ți de viata ta și poate vei întâlni pe altcineva, dacă el te va cauta bine dacă nu mergi mai departe.