| dorinpopa a întrebat:

Cum se face ca fetele/femeile de etnie romana(romancele) nu mai sunt interesate de baieti/barbati de etnie romana(romani)?

Nu doresc sa fiu inteles gresit, nu sunt impotriva relatiilor dintre persoane de etnie diferita(rus, neamt, italian, japonez, nigerian, american, etc). Totusi, nu pot sa nu observ ca aproape toate relatiile dintre o persoana de etnie romana si o persoana de o alta etnie sunt intre o FEMEIE ROMANCA si un BARBAT DE ALTA ETNIE. Rareori observ ca vorbim despre un BARBAT ROMAN si o FEMEI DE ALTA ETNIE.

Pot trage deci concluzia ca in general barbatii romani prefera sau sunt mai atrasi de femeile romance. Totusi, se pare ca aceasta regula nu se aplica si in cazul femeilor romance. Cum se face ca un PROCENT IMENS din totalul femeilor de etnie romana sunt cu barbati de alta etnie?

Aproximativ jumatate, poate chiar mai bine dintre fetele pe care le cunosc(oarecum) sunt cu persoane de etnie rroma sau cu persoane provenind in Orientul Mijlociu(arabi).

Ceea ce este si mai grav este ca in general fetele care tind spre barbatii de alta etnie sunt si cele mai frumoase.

Sunt constient ca multi vor spune ca poate se datoreaza banilor, dar eu consider ca marea majoritatea a rrominlor nu o duc foarte bine pe plan financiar, ca dovada situatia multora pe care ii vedem fie pe strada, fie la televizor, etc.

Imi poate, va rog, explica si mie cineva cum se face ca majoritatea romancelor sunt mai interesate de alte etnii decat de propria etnie atunci cand vine vorba de gasirea unui partener?

6 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Esti doar frustrat si ai un anturaj prost. NU ne pune pe toate in aceeasi oala.winking
sunt romanca si am avut iubiti/prieteni doar romani. happy

| h3r a răspuns:

Pui altfel problema, nici măcar nu generalizezi, ci ești foarte convins asupra tuturor femeilor...și asta probabil pentru că faci parte din alt mediu. Că mai vine vorba de o tipă, fiind stabilită în Germania spre exemplu, se îndrăgostește de un tip de-al lor și se mai și mărită, poți judeca asta? Nu...
Mă rog, tu cam vrei să aduci altceva în discuție... deci nu toate mergem la rromi sau arabi pentru bani, rămânem cu bărbații de lângă noi.

| Felys a răspuns:

Poate si curiozitatea dar cu siguranta sunt atrase de banii partenerilor,poti fi convins ca nu se uita la rromii saraci, tot la cei cu bani trag ca mustele, ce nu stiu ele este ca o sa si-o ia urat de tot cu tiganii si arabitoii, mare greseala fac, o sa regrete intr-un final alegerea dar s-ar putea sa fie prea tarziu

| grab a răspuns:

Poate ca le considera cultura si stilul superior fata de simplul taran roman autentic nascut cu prasila in caruta.

| 1DeadMemories a răspuns:

Crezi ca o femeie culta, cu o educatie, de familie buna si ceva neuroni in bila va alege un tigan burtos, slinos, cu 3 randuri de lanturi la gat? eu asta nu cred.In general sunt femei usoare, femei fara carte sau femei din familii sarace.

Apropo de rromi, astazi din greseala am nimerit pe bunul ProTv care are doar emisiuni culte."Faimosul" si "fermecatorul"Guta(abia m-am abtinut sa nu vars) isi prezenta investitia lui de 20.000 euro in culta aia de nevasta sa(16 operatii de infrumusetare), cu care, nu de mult, se porcea si se injura, tot la faimosul program tv.

| Rauldor a răspuns:

Ce ai scris aici consider că este o generalizare şi totodată punctul tău de vedere, si vorbeşti despre fetele pe care le cunoşti tu- eu înţelegând din asta că nu eşti băgat în seamă de ele deoarece eşti român? -nu vreau să te jignesc, dar nu crezi că ai prejudecăţi? Nu vreau să intru în amănunte, dar uneori chiar nu contează etnia într-o relaţie de dragoste.Criteriile sunt altele, iar aceste criterii au foarte puţină legătura cu limba vorbită de îndrăgostiţi.Da, şi chiar sunt destui bărbaţi care se îndrăgostesc de femei de alte etnii.Nu vrei să încerci şi tu happy?