Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2757393intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Sep
SATI 224.782AFISARI
111.242VIZITE
100.611V. UNICI
21 Martie 2009
deepL intreaba:

Cum se poate scapa de durere la dezvirginare?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    21 Martie 2009 16:20
    PsihoSex a răspuns:

Cu cel putin o saptamana, 2, inainte de eveniment, ori tu, ori el, cu o manichiura impecabila, introduci intai un deget in orificiul himenal, si, incet, incet, incepi sa faci miscari circulare, progresiv, studiindu-ti senzatiile, si tot asa, pana simti, sau vezi - daca te ajuti cu o oglinda! - cum orificiul se largeste! Apoi, continui cu 2 degete, pana..., la fel, iar apoi, cand poti introduce 3 degete, esti. aproape pregatiata. fizic, din acest punct de vedere! Dar, si mai important este ca preludiul sadurez mult, pana cand te simti "uda" de excitatie, moment in care el poate incepe sa incerce!, sa intre, treptat, cu mare delicatete si rabdare! Daca te doare, luati pauza, si incercati mai tarziu, sau, sa incerce si el cu degetul sa te largeasca, inainte de penetrare! Atentie!, nu te gandi la durere, poate sa fie putin sau deloc, depinde de structura si grosimea himenului, dar si de cat l-ai largit tu, pana atunci! Sa nu te astepti, iluzoriu, la Marele Orgasm, din Prima! E o mare greseala, pentru ca el poate veni, sau nu, depinde de ce stii si ai facut pana atunci, dar si de priceperea lui! Daca el nu amai dezv pe alt cu succes, fiti mai rezervati in asteptari! E foarte util sa bei un pahar de vin rosu, sau Sampanie! ac doar e un Evniment, nu?! - care te va ajuta sa te relaxezi, si-ti va induce o usoara stare de euforie... Sa aveti o muzica faina, linste, curat, lumanari parfumate, puteti si dansa, la preludiu... pupati-va Muuuult, mangaiati-va, faceti-va masaj reciproc, si o sa fie bine! S-o faci din suflet, sentiment si convingere, nu constransa, sau santajata, ca nu va merge bine! SUCCES! (ar fi bine sa aveti si un lubriufiant pe baza de apa! - daca nu, saliva e cel mai natural si antiseptic lubrifiant!) BE WELL!

• 25 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 21 Martie 2009 13:28
    Brigaela a răspuns:
    Cu multa rabdare si tact din partea partenerului si un preludiu bine pentru o buna lubrefiere. Nu scapi de durere, dar o diminueazi.
  • 21 Martie 2009 15:42
    psiholoaga a răspuns:
    Durerea nu este element obligatoriu al primului contact sexual pentru o femeie. Aceasta difera ca intensitate (pana la absenta ei) in functie de elasticitatea himenului. Poate fi diminuata daca partenerul este tandru si penetrarea are loc cu delicatete. De asemenea, e bine sa folositi lubrifiant si sa adoptati o pozitie care permite femeii controlul asupra adancimii penetrarii si ritmului.
  • 21 Martie 2009 10:41
    Bula a răspuns:
    Sa nu te gandesti la ea, ci la placerile ce vor urma, fara dureri!
  • 22 Martie 2009 00:33
    ada a răspuns:
    De durerea dezvirginarii nu ai cum sa scapi.Insa aceasta poate fi diminuata, daca o faci din dragoste si ai un partener bun, care sa isi dea toata silinta sa te excite si implicit sa te fac sa te simti mai bine.
  • 22 Martie 2009 10:43
    Elena0210 a răspuns:
    Nu se poate scapa de asa ceva! dar e ceva normal...in plus daca partenerul e atent si are rabdare cu tine vie fi mei relaxata... dar gandeste-te la placere!
  • 23 Martie 2009 17:18
    bismark65 a răspuns:
    Dezvirginandu-te chirurgical sau amanand momentul pana la atrofierea himenului adica cam pe la 90 de ani
  • 21 Martie 2009 10:08
    N538961518 a răspuns:
    Morfina.
  • 20 Februarie 2011 21:30
    Bula001 a răspuns:
    Eu pana la varsta de 18 ani am fost virgin,insa,cand am facut sex cu iubita mea totul depinde de cat de delicat o iei, tb sa incerci sa nu dai dovada de animalie sa o rupi in doua, tandrete si pasiune mi se pare cel mai bun mod de a nu o face sa sufere!
  • 20 Februarie 2011 21:34
    Bula001 a răspuns:
    Eu am fost virgin pana la varsta de 18 ani, consider ca cea mai buna metoda sa nu o faci pe partenera ta de viata sa aiba dureri profunde este sa dai dovada de tandrete, pasiune si sa nu incerci sa o fortezi, sa dai dovada de animalie!
  • 26 Martie 2011 12:41
    eu_5214 a răspuns:
    Buna si eu sunt baiat si nu cred ca poti scapa de durere la dezvirgiare pentru ca ea e data de la domnu dumnezeu... o va durea putin dar ce sa-i faci asta este nu ai ce-i face hmmmm bafta si fa-o so doara salut
  • 19 Noiembrie 2011 22:38
    monk a răspuns:
    Sfatul meu este sa trageti o marijoana sa vedeti ce mai simtiti voi
  • 22 Martie 2009 18:47
    Raspuns anonim:
    Nu faci s**happy
  • 2 Iulie 2009 13:46
    Raspuns anonim:
    Cum poti tine un baiat langa tine, numai prin sex?
  • 3 Septembrie 2009 10:46
    Raspuns anonim:
    Esti baiat presupun...(laurentiu)... iar voi ati tat raspunsuri pentru fete
  • 20 Noiembrie 2009 04:09
    Raspuns anonim:
    Pai daca exista un preludiu lung, si te iubeste, konteaza foarte mult. in fiecare relatie este diferit. oricum va fi ceva special si frumos pentru amandoi! succes!
  • 2 Februarie 2010 15:06
    Raspuns anonim:
    E destul de complicat.pe mine m-a durut mult cu toate ca partenerul avea experienta si stia ce sa faca si cum sa ma ia. dar durerea nu se poate omite.Intr`adevar morfina cred ca e o solutie dar nu stiu daca se vine oricui pur si simplu.
  • 19 Aprilie 2010 19:22
    Raspuns anonim:
    Eu am facut-o la 16 ani si nu imi pare rau pentru ca acum, dupa 10 ani sunt casatorit cu acea femeie. conteaza sa-ti iubesti cu adevarat partenerul si sa o faceti din placere iar baiatul trebuie sa fie delicat in acel moment. Si acum sa fim seriosi, daca iti este frica de durere o sa mori virgin! BAFTA, SPER CA TIAM FOST DE AJUTORwinking
  • 28 Mai 2010 13:42
    Raspuns anonim:
    O iei incet si cu rabdare pe scurt
  • 31 Mai 2010 20:11
    Raspuns anonim:
    Laurentiu, eu sunt fata, nu-ti pot spune nimc.astia de mai jos au dat raspunsuri pentru fete.fiecare om e diferit, dar u trebuie sa te gandesti ca vei scapa, toti vor scapa de dureri, indiferent de care
  • 1 Septembrie 2010 18:34
    Raspuns anonim:
    Pe mine m-a durut destul de tare si totusi parteneru meu avea destula experienta se pricepea si a incercat usor usor a incercat vreo 5 minute dar nu am mai reszistat durerii!
  • 5 Septembrie 2010 14:38
    Raspuns anonim:
    Dai usor din cur... si te gandesti la ceva frumos big grin happy
  • 11 Noiembrie 2010 19:30
    Raspuns anonim:
    Nu se poate scapa de durere dar baieti nu au durerea la fel ca a fetelor pe noi de ustura putin si scapam pe ele le doare aproape o zi si scapa de durere pe vecie.
  • 28 Ianuarie 2011 15:30
    Raspuns anonim:
    E ceva normal. te obisnuiesti trebuie doar sa va protejati e foarte riscant.placerea apare la a doua partida
  • 15 August 2011 12:54
    claudia_4299 a răspuns:
    Nu stiu habar n-am daca stiam imi facea placere sa te ajut dar prima data te doare rau pe mine m-a durut rau dar durerea a trecut pentru ca am facut-o cu cine merita si iti zic eu ca dupa durere urmeaza o placere parca ai fii in al nou-lea cer nu te mai gandii la durerea aia da-o in colo ca ea o sa treaca usor usor i-a incerca
  • 12 Septembrie 2011 12:55
    andreeacatalina66 a răspuns:
    Faza este ca nu poti scapaaa