| IntodeaunaPunPariuCuViata a întrebat:

Cum stii cand un baiat te place?

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

unu baiat ii place de o fata daca: e frumoasa, are corp frumos, are parul si buzele frumoase. asa procedeaza mai toti baieti. unii se uita si la curu fetelor. daca vrei sa stii daca te place un baiat, baiatul se uita cam tot timpul la tine, vorbeste cu tine asa mai haios, face glume, vorbeste cu baietii si isi mai arunca privirea si la tine. baietii de clasa 6-7 cateodata rad cand e vorba de o fata, sau chiar atunci cand mai zice cate un prost: iauuuutee aluia ii place de aia, baiatul se inroseste si spune ca e cald in clasa sau in incaperea in care e!

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu e aşa o mare teorie în chestia asta, pur şi simplu îţi dai seama din felul în care se uită la tine, în care râde, în care îţi vorbeşte.

| andru8700 a răspuns:

Atunci cand te place un baiat se uita altfel la tine iti vorbeste frumos si este tot timpul atent la tine sau la baietii timizi asta este nu ai decat sa fi tu mai tupeista si sa il intrebi

| danypoli95 a răspuns:

Il intrebi.

| Barbiiiiie a răspuns:

Cand se uita la tine mai mereu, cand iti face ochi dulci, cum sambeste la tine de fiecare data cand te vede

| Alice a răspuns:

Pai... te priveste deseori insistent,adc nu te pirde din ochi,iti zambeste,te poate tachina(facand glume bune sau rele(opusurile uneori se atrag)),se uita dupa tine, intra in discutie cu tine fara un motiv anume, etc.aici depinde si de felul lui de a fii fiecare se exteriorizeaza intr-un fel anume alti nici macar nu se arata.Baietii, de regula, sunt cam blegilaughing...Sunt usor de "citit":incearca sa se dea "mari" cind esti in apropiere, o fac pe desteptii si cauta sa iti zimbeasca tot timpul.Cu toate acestea, asteapta sa faci tu primul pas.

| GigllyMandy a răspuns:

Pai depinde baietii se manifeesteaza diferit in functie de caracter si varsta. La 14, 15 ani nu te lasa nici cum in pace pana te scoate din sarite, te enerveaza toate alea dar asa-s baietii. Cand deja se maturizeaza merg prin tot felul de sireticluri cum ar fi cunostinte iti afla numarul de telefon toate alea tongueP sper ca ti-am fost de ajutor! ciuss!