| source a întrebat:

Cum treceti de monotonia dintr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Într-o relație în adevăratul sens al cuvântului nu există monotonie.
Dar dacă tu te-ai plictisit de el/ea, atunci nu simți nimic și ar fi cazul să te retragi. Poate monotonia o simți doar tu, deci e păcat să-ți bați joc prefăcându-te.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

Cand se ajunge in acest stadiu nu prea mai este iesire, de regula in acel moment se produce ruptura iremediabila

| Demonull a răspuns:

Monotonie,asa cum a zis si Diabla intr-o relatie in care cei doi chiar tin unul la altul nu apare asa ceva..bine e de ajuns sa tina doar unul foarte mult la celalalt si tot nu apare (cazul meu).Am fost cu cineva o perioada dar eu nu am putut fi in tara tot timpul si totusi vorbeam zilnic si destul de mult din 24 ore cred ca 12 le vorbeam cu respectiva..si nu a aparut monotonia chiar si asa plecat dar na, au aparut altele care mi-au demonstrat ca a tine la cineva foarte mult se incheie de obicei cu frustrari si multe sa nu le zic dezamagiri.dar tot pe acolo bate.
Deci nu se poate discuta de monotonie..decat cand parternii sunt plictisiti de sine si de viata..nu neaparat de cel de langa el.si totusi daca apare..mergi mai departe e pacat sa irosesti anii tineretii ..si acum sunt intr-un moment maxim de sinceritate! am spus!

| NnDWtf a răspuns:

Iesi din rutina zilnica? Faci ceva diferit? Sari peste? Dai "Next"? O ocolesti.

| неизвестныйй a răspuns:

Dacă ai ajuns la monotonie e ca şi cum ai ajunge la metastază canceroasă, nu se mai poate face mare brânză.

| Anonimul674 a răspuns:

Creaza momente tensionate, romantice, creaza noi scenarii pentru scena relatiei.
Imaginatie.