| AnToOniiia a întrebat:

Cum as putea indeparta monotonia dintr-o relatie? fundita happy

4 răspunsuri:
| alma1115 a răspuns:

Cand esti cu persoana potrivita(iubita), nu ai cum sa te plictisesti, sa apara acea stare de monotonie, din start se presupune ca v-ati ales pentru ca aveti multe lucruri in comun si aveti despre ce discuta.

| mihaelad_7444 a răspuns:

Cititi Biblia impreuna si incercati sa intelegeti pe Creatorul care v-a oferit tot ce sunteti si tot ce aveti pana acum. Un punct de plecare: Evanghelia dupa Ioan, www.oxigen.tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai thinking o poti indeparta cu nimicuri toatelaughingdaca esti timid/a trebuie sa scapi de timiditate sa fi optimist/a si sa ai incredere in tine.
in primul rand, daca ar fi dupa mine primul lucru care ar alunga monotonia ar fi DISTRACTIA [duceti-va prin parc la o plimbare, sau seara. jocuri de carti, cunostinte generale chatterbox, karaoke si acasa desigur, canta, date in spectacol fara sa exagerezi, canta-i melodiile preferate, si reciproc, gatiti impreuna ceva cum ar fi un mic desert simplu, pizza, uitati-va la un film cu atat mai bine daca e la unul din voi acasa, fa ce-i place lui si el ce-ti place tie -schimburi de hobby. povesteste-i intamplari funny din viata ta, poate de cand erai mai mic/a, prostiti-va uitati-va in crucis.laughingsi totodata sa va faceti poze in acele posturi.si mai ai in plus o amintire frumoasa, daca cunosti un loc cu atat mai bine sa fie locul tau preferat, du-l/du-o acolo si bucurativa de apus sau rasarit day dreaming, sau o plimbare la zoo, priviti norii si spuneti cu ce seamana, sau priviti stelele, glumiti, nu vorbii numai de tine o sai plictisesti pe cei din jur, sau la intalnire e nepoliticos sa vorbesti la telefon sau prin mesaje, barfiti poate fi amuzant dar cu o anumita masura, si sa participe ambele persoane nu numai tu.]]. pai eu alte idei nu mai stiu laughingunele poate par copilaresti dar eu cred ca merge pentru toate varstele...succes.kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt. alma, de multe ori contrariile se atrag, si am vazut in multe cazuri de relatii sa apara MONOTONIA, desi si ce ai spus tu e foarte adevarat.