| Alecsaandrra a întrebat:

Cum treceti mai usor peste o despartire? crying
Chiar nu pot sad
Sa nu. mi puneti "nu te mai gandi la pers resp" pentru ca oriqm nu pot straight face
fundasad

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O despartire e ceva obisnuit, ceva la care ma asteptam ca vine mai devreme sau mai tarziu. Sfarsitul nu se prognozeaza el se simte. Poate ca e mai bine ca s-a terminat acumhappy

| fabiola a răspuns:

Un pic de timp, un pic de orgoliu si o privire in jur!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Altul la randhee hee la mine a functionat! bafta

| Cristyn a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate, evita sa te intalnesti cu el, incearca sa faci ceva nou o activitate pe care nu ai mai facut-o pana acum.Si mai e ceva...cui pe cui se scoate big grin.Baftahappy

| janynn a răspuns:

Nu se trece asa usor peste o despartire.mai ales dk ai investit si sentimente.mai devreme sau mai tarziu cu totii trecem prin asa ceva si avem de suferit...toti vrem sa scapam cat mai usor din asta, dar din pacate nimeni nu te poate ajuta sa-ti spuna cu exactitate ce este de facut. tu singura trebuie sa te stimulezi.nu uiti peste noapte, totul se rezolva cu trecerea timpului si petrecandu`ti cand mai mult timp cu persoanele dragi, concentreaza`ti atentia catre prietenii tai!winking

Răspuns utilizator avertizat
| babylove_4189 a răspuns:

Crede-ma ca orice ti s-ar spune nu te-ar ajuta foarte mult... sfaturi da oricine pentru ca nu e pe pielea lui.eu te inteleg perfect.stiu cum e sa nu poti sa uiti pe cineva si sa simti ca ai muta muntii sa schimbi situatia. dar crede-ma ca atata timp cat nu vrei cu inima sa uiti nu vei reusi.doar daca iti propui.gata de maine stop.nu rezolvi nimic.nici faza cu alt baiat nu merge pentru ca nu poti pur si simplu sa te vezi cu altcineva.nu stiu ce sa zic.aceeasi sit o am si eu si nici eu nu pothappycu timpul te vei obisnui cu situatia si poate ti se va diminua durerea. sfat cum sa uiti nu exista. tine de fiecare.cryingimi pare rau ca nu te ajut prea mult

| LongboarderG a răspuns:

Incearca sa inviti cateva prietene sa aveti o seara intre fete si sa uiti de probleme... spune-le oful tau iar ele te vor ajuta ai sa vezi Bafta in continuarehappy

| Tamaaraa a răspuns:

Gra situatiehappy