| KamiKaze31 a întrebat:

Cum treci mai usor peste o despartire?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Cel mai usor mod ar fi sa astepti. Te doare enorml de mult in prima zi, dupa a 2-a zi, cam la fel dar totusi, te impaci cu ideea si tot asa pana cand acea durere dispare incet, incet in maxim 2 saptamani. Dar asta depinde si tine. Baietii trec mai usor, in timp ce fetele mai greu. Sau trece mai greu ala care a pus cel mai mult suflet in acea relatie. Dar tu, daca vrei sa accelerezi acest proces, ti-as sugera sa :
1. Incerci pe cat de mult posibil sa nu-ti mai auzi / vezi nimic de persoana aia
2. Incearca sa-ti gasesti diferite activitati, sa ai programul cat mai incarcat. Orice pentru ca daca ramai sinur, fara sa faci nimic, stai degeaba si asa iar iti zboara gandul la el/ea...
3. Poti incerca sa iti petreci timpul cu persoane care te fac sa razi pana nu mai poti respira. Sau cu persoane vesele, orice, orice, atat timp cat iti aduce zambetul pe buze.
4. Incearca sa spui tot ce ai pe suflet cuiva. Crede-ma ca o sa te simti mult mai bine. Nu tine acea,, energie negativa" in tine. Elibereaz-o! E ca si cum ai tine apa fierbinte in gura si te-ai plange ca iti ia foc limba. (intelegi tu ce vreau sa zic, chiar daca ala nu e cel mai bun exemplu rolling on the floor)))) )
5. Gandeste-te ca nu trebuie sa te plangi. Daca suferi, ce rezolvi? NIMIC! Suferi fara motiv.
6. Daca repeti activitatile enumerate mai sus, zi de zi, o sa treci foarte repete peste despartire. La inceput e greu, dar dupa cateva zile, devine din ce in ce mai usor pana cand nu o sa-ti mai pese. big grin Mult noroc.

| KamiKaze31 explică (pentru Nemessys):

Multumesc mult, chiar ma ajuta sfatul tau!

| Nemessys a răspuns (pentru KamiKaze31):

Nu ai pentru ce. big grin (y)

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai iubito cu adevarat nu o vei uita niciodata dar iubiea fata de ea se va duce in timp, eu te sfatuiesc sa stai singur o vreme si sa accepti ca o iubesti nu sa ignori acest gand, si sa te descarci emotional, e foarte bine daca macar ai invatat ceva din asta si asta e

| mihai69 a răspuns:

Cu tancul.

| madcerisier a răspuns:

Nu cred ca exista un mod usor de a trece peste o despartire. Da-i timpului timp. Iar tu ar trebui sa te redescoperi pe tine. Concetreaza.te asupra ta in timpul asta, nu te mai gandi la despartire. Fa lucruri noi, calatoreste, incearca sa faci lucruri diferite. Bucara-te de tine. Iesi cu prieteni, cunoaste oameni noi, iar daca suferi, ideal ar fi sa nu sari intr-o alta relatie.

| Alinuca776 a răspuns:

Buna! Eu chiar acum ceva timp am trecut peste o despărțire si cred ca am niste sfaturi bune. Deci in primul rand elimina din mintea ta ideea că tu si acea persoană veți mai fi împreună. NU. Niciodată nu e bine Da te împaci cu fostul, apoi șterge tot ce te leagă de el. Poze, mesaje etc. TOT, Da.i bloc ca să nu îi mai vezi postările si incearca sa ieși mai mult cu prietenii pentru a cunoaște lume nouă, eventual ai putea sa începi si un sport, așa din hobby! Bafta!

| Gabriel_Victor_1979 a răspuns:

Te masturbezi

| KamiKaze31 explică (pentru Gabriel_Victor_1979):

Ma masturbez de 10 ori pe zi, is campion pe sate