| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ciclul neregulat si cand spun neregulat ma refer sa imi intarzie chiar si 6 luni, neavandu.l niciodata regulat, pot ramane insarcinata?

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Cand intarzie asa mult e greu sa ti dai seama daca s-a instalat o sarcina sau nu. In orice caz ar fi indicat sa te protejezi mereu. Nici nu stii cand apare ovulatia. De exemplu femeile care au nascut nu au menstruatie cateva luni bune dar se intampla uneori sa aiba ovulatie si sa ramana gravide iar. Nu e si cazul tau bineinteles dar vreau sa stii ca exista riscul sa ramai chiar daca ai un ciclu neregulat.

| Gogoasa24 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata fara sperma in vagin

| masalusofronie a răspuns:

Am patit si eu asta, mi-a intarziat odata si 13 ani pana am ajuns la 13 ani. dupa aceea a fost ok, poate e o problema de timp si a fost ok. dupa numele tau vad ca ai 123 ani asa ca ar fi trebuit sa se rezolve pana acum, vezi poate mergi la un vraci/preot sau la o ghicitoare/vrajitorie