| catalinaloredana a întrebat:

Daca am contact sexual in ziua in care trebuia sa-mi vina manstruatia sau cu cateva zile inainte imi va intarzia? Daca da cam cate zile poate intarzia menstruatia din aceasta cauza? ofer funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ar trebui sa intarzie deloc din aceasta cauza si nici nu intarzie. Probabil ti-ar fi intarziat oricum, sexul in acea zi a fost doar o coincidenta.

3 răspunsuri:
| anageorgescu a răspuns:

Nu are de ce sa-ti intarzie menstruatia in mod normal daca ai avut contact sexual. Daca se lasa asteptata cateva zile, dar stii ca te-ai protejat, nu te impacienta. Hormonii isi mai fac de cap din cand in cand si deregleaza mentruatia uneori.

| MissC_6297 a răspuns:

laughing Nu e adevarat ce zice bubu.Cu 2-3 zile inainte de mestruatie si dupa e cel mai putin probabil sa ramai insarcinata.Asta e "metoda calendarului". Daca iti intarzie menstra, nu trebuie sa te impacientezi pentru ca e normal. Putine sunt femeile care au ciclul regulat.

| BrD a răspuns:

Nu'ti va intarzia.