| nuamstare a întrebat:

Buna seara, in data de 24 decembrie trebuia sa imi apara menstruatia, aceasta a intarziat iar in data de 31 decembrie am avut primul meu contact sexual (mentionez ca a fost protejat) pana in ziua de azi menstruatia nu a venit si cam la cate doua zile am dureri de cap si nu am pofta de mancare, aveti cumva idee daca menstruatia poate intarzia din cauza primului act?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca tu ai ciclu de tip NEREGULAT, ca-i imposibil sa intarzie 23 de zile!

| antonioger a răspuns:

Nu vreau sa te judec, dar te-ai cam grabit putin in ale adultilor. Iti inteleg stresul si ti-as recomanda sa faci acel test simplu de sarcina, numai el te poate linisti. Protejarea de care vorbesti nu poate fi sigura daca partenerul poate a avut alte intentii.