| anonim_4396 a întrebat:

Daca am datorii neplatite la Orange si Vodafone pot face o rata in altex la calculator, laptop etc? am 8 luni de munca. scuzati categoria dar vreau un raspuns urgent.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine plateste ti datoriile pe care le ai deja la Orange si Vodafone, nu te culca pe o ureche sperînd că ăia au "uitat" de bani sau ca ti au sters datoria, oricind pot veni cei de la Orange sau Vodafone la ușa ta sa ti ceara banii, si atunci ce vei face? De unde le vei plătii, ca tu vrei deja sa ti faci alte datorii pe laptop, o prostie un lucru inutil laptop care ăia de la Altex te vor stoarce de bani, faci numai prostii, intrii din datorie in datorie nici nu le plătesti ca nu ai deunde, o sa ajungi rau daca o ti asa.

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar o să cam regreți...

| Star2 a răspuns (pentru mihai69):

De ce sa regret man?

| mihai69 a răspuns (pentru Star2):

Păi dacă nici telefoanele n-ai bani să le plătești, de unde o să ai bani de rate la un laptop?
Plus că ăștia de la Vodafone și oranj nu prea-și lasă datoriile neîncasate.

| Star2 a răspuns (pentru mihai69):

Am datoriile mai vechi de 6 ani, si voi plati la laptop stai calm.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mihai69):

O sa ajungă la pușcărie daca crede ca se joacă cu ăia de la Vodafone sau Orange, dar ce sa faci asta e viața.

| Star2 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

laughing) Bro stai calm ca nu ajung la puscarie am un prieten si taicasu are datorii la toate RDS, UPC, Vodafone, Orange, de mai bine de 10 ani si nu a patit nimic.

| mihai69 a răspuns (pentru Star2):

Încă.