| xBiiaM a întrebat:

Am un telefon Samsung S5230 si vreau sa imi bag internet pe el. Dar cum sa fac? Si vreau sa fie permanent nu doar 7 zile, fara sa sunt la numarul *100#. Stie cineva? Mentionez ca sunt pe Cosmote si nu vreau sa spuneti ceva de Orange sau Vodafone big grin Si inca ceva... Am auzit ca poti baga internet de pe calculator in telefon, dar cum? Va rog raspundeti cat mai repede dau FUNDA! [scuzati categoria dar e cea mai vizitata] :*

Răspuns Câştigător
| alexandracazan a răspuns:

Cu placere happy
FUNDA? big grin

2 răspunsuri:
| alexandracazan a răspuns:

Am si eu telefon Samsung S5230 si mie nu imi merge internetul decat daca am o cartela cu mega desigur
Daca ai pe cartela mega atunci intra la settings apoi la network settings si verifica sa vezi daca iti este setat astfel :
La Select network sa fie bifat Automatic
La Network mode sa iti fie bifat tot automatic
Si lla Connections sa iti fie setat Orange internet sau daca vrei sa intri pe mess sa iti fie setat Orange Internet Yahoo
in legatura cu internetul de pe calculator pe telefon sa stii ca nu poti sa il bagi decat daca ai wireless conectat la calculator
Sper ca ti.am fost de ajutor daca nici asa nu merge atunci du.te la un magazin Orange sa te ajute cineva de acolo
Mie imi merge astfel happy
Bafta! happy :*

| xBiiaM explică (pentru alexandracazan):

Multumesc, voi incerca ceea ce ai spus tu, daca nu imi merge... Nu stiu daca iti voi da funda, oricum pare destul de simplu si eficient si mi-a placut cum ai explicat. Voi mai astepta si alte raspunsuri :*. Multumesc inca odata :*!

| alexandracazan a răspuns (pentru xBiiaM):

Cu placere happy
FUNDA? big grin