| Lalalbegg a întrebat:

Daca am facut-o fara prezervativ dar nu s-a terminat in mine pot ramana insarcinata? Mentionez ca sunt in perioada fertila

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil, atata vreme cat nici cei mai experimentati barbati nu au siguranta ca nu au scapoat nici macar 1 picatura in vagin.
Apoi, daca au existat partide consecutive de sex, sansele cresc pana la 90%, fiindca exista sperma pe teava.

| helpforyou a răspuns:

Nu poti ramane.
Daca nu exista fenomenala intalnire intre spermatozoit si ovul nu se produce fecundarea.

| iulia0514 a răspuns:

Da! Poți rămâne însărcinată dacă ai scăpat de data asta tura viitoare folosiți prezervativ!

| Sure14 a răspuns:

Da, cu atat mai mult prin faptul ca esti in perioada fertila. Anterior ejacularii, exista un lichid preseminal care contine un numar scazut de spermatozoizi. Sigur, sansa de a ramane insarcinata e mai mica decat in cazul unei ejaculari, dar ea exista. Spre deosebire de momentul ejacularii, prezenta acelui lichid nu se simte de catre barbat.

| Gugustelut a răspuns:

Perioada e fertila, mintea mai putin...

Kiss love!

| asinedthereal a răspuns:

Sunt sanse insa sunt foarte mici. Unele femei raman insarcinate doar din lichidul preseminal pe cand altele nici cu sperma. Spun sa stai linistita deoarece daca te stresezi pana iti vine menstruatia, mai tare o intarzii. Ai grija de tine.