| dady_6199 a întrebat:

Daca am facut prima data sex protejat cu prietenul meu folosind prezervativu(el ejaculand in el) iar apoi nu dupa mult timp am facut-o neprotejat dar el nu s-a terminat inauntru in mine pot ramane insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Daca el a urinat si s-a spalat intre cele doua acte sexuale, riscul este intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu. Daca nu a facut cele doua actiuni, riscul este dublu sau chiar mai mare.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca nu s-a spalat intre acte e aproape sigur ca esti insarcinata.
Chiar daca s-a spalat, tot a avut lichidul preejaculator care contine foarte multi spermatozoizi.

Test de sarcina peste 21 de zile.

Si rusinica la capitolul ''sex facut cu cap!''.

| COлℋышкО a răspuns:

Din pacate da! pare raU'.sad

| myhu2011 a răspuns:

NU! nu ai de ce sa iti faci grijihappy Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu a ejaculat inauntru, nu ai cum sa fii insarcinata. Pe viitor foloseste protectie. Nu doar pentru copiii nedoriti, ci si pentru boli. Un lucru f important e sa ai niste prezervative la indemana tot timpul ( baietii gasesc des scuze sa o faca fara --> nu va lasati pacalite ).

| danutz1 a răspuns:

Daca nu a terminat in tine si a reactiona la timp nu ramai