| dady_6199 a întrebat:

Daca am facut sex neprotejat in prima zi de ovulatie cu prietenul meu dar nu a ejaculat inauntru ci afara, am sanse sa raman insarcinata, mentionez ca a scos-o la timp? rasp cat mai repede plzz,... dau >funda:Xbig grin

Răspuns Câştigător
| n30x a răspuns:

Depinde... poate sa fie prea excitat si in timpul partidei de sex poate avea scurgeri de lichid spermatic fara a avea senzatia de ejaculare. Deci sanse exista teoretic. Ia-ti un test si vezi sa nu il vada maicata laughing. Bafta! funda!:-W

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este posibil. Pentru că înainte de a ejacula, secretă un anumit lichid numit "lichid seminal" sau "pre-ejaculator", care conţine spermatozoizi. Dacă îţi întârzie menstruaţia mai mult de o săptămână, trebuie să faci un test de sarcină.
Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ca a " scos-o afara la timp", e de ajuns un singur spermatozoid ca sa ramai gravida.

| JohnnyBi a răspuns:

Perioadele de ciclu si cele de dupa difera de la femeie la femeie, de la corp la corp. poti sa ramai sau nu. sexul neprotejat este un risc si daca el nu a ejaculat in tine (barbatul are un fel de ciclu prin care isi curata canalul glandului pentru schimbarea functiei de la urinat la ejaculat). acel lichid contine spermatozoizi si pentru barbat nu se simte cand vine si nu il poate controla. daca l-a avut ai sanse sa ramai, daca nu, nu. acel lichid il pot avea barbatii sau nu, iar difera de la corp la corp. sansele sa ramai din lichidul ala sunt mici, dar exista.

| Iuli_9028 a răspuns:

Da, sanse exista!

| norbee1994 a răspuns:

Na-i cum fi serioasa, numai nu iti mai zi chestile astea ca dupa aia se baga in mintea tahh si nu mai scapi de gandu acesta