| lalalala25 a întrebat:

Daca am o relatie de 4luni,care sunt sigura ca va dura mult,ne iubim reciproc si totul merge bine, dar nu vreau sa fac dragoste.are 20 de ani iar eu 16.intotdeauna am tinut sa existe comunicare,sa fim sinceri,prefer un adevar dur decat o minciuna frumoasa.el face sex cu alte fete, asa a fost obisnuit.nu ma forteaza,ma asteapta, dar o face cu altele.nu e nimic pasional,doar fete fraiere,care stiu ca are iubita dar accepta fiind frumos, etc.intradevar,poate m a prostit iubirea,vreau sa aflu cateva pareri,nu ma jigniti,poate atat pot eu sa gandesc, sunt de parere ca celelalte sunt doar folosite.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Daca baiatul e frumos si are noroc in sex ce sa spun, eu nu va judec, baiatul are 20 de ani doar nu o se insoare isi traieste viata din plic, faza ca ti-a spus inseamna ca poate e sincer, o avea el nevoi sexuale dar are si nevoi emotionale doar e om ca orice om are slabiciuni de asta sunt sigur, ca sfat comunica cu el mai mult, gasesti si tu slabiciunile lui

16 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu ai cum sa iubesti in 4 luni. Si chiar daca ar fi asa cum spui tu, el nu simte acelasi lucru. Isi bate joc de fetele cu care se culca dar isi bate joc si de tine. Practic tu nu esti buna de nimic si el cauta in alta parte. Cauta si tu in alta parte pe cineva mai bun, care sa te aprecieze.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eu sunt un baiat cu o minte foarte deschisa nu am sa te judec deloc pentru actiunile tale. Esti minora si pe langa ca nu ai corpul pregatit total din punct de vedere fiziologic pentru sex, baiatul va avea grave probleme daca se va afla ca a intretinut relatii sexuale cu o minora. eu de exemplu nu concep o relatie fara sex, cum sa spui ca iubesti cand nici macar nu ai gustat apogeul suprem al iubirii, adica sexul? domnisoara nimic nu iti garanteaza ca va dura relatia asta ta, mai ales in modul cum se desfasoara. sfatul e sa renunti la relatie daca nu esti dispusa sa faci sex, baiatul nu cred ca iti va simti lipsa oricum daca gaseste consolare in alte fete. el la 20 de ani trebuie sa se distreze, sa experimenteze nu sa se inhame la relatii serioase si intr-un fel prin relatia asta iti bati joc de tine si e pacat. mai bine pune punct.

| corbulalbrosu a răspuns:

Perfect adevarat din moment ce se reintoarce intotdeauna la tine.Cu celelalte isi satisface poftele carnale, cu tine cele spiritale si sentimentale/senzuale. Te asigur ca nu se pierde nimic din scula, ba din contra apare ceva in plus, multa experienta.

| neutrino a răspuns:

Poti face sex si sa existe si comunicare. In curand vei vedea cu adevarat cat de mult te iubeste el.

| Emilian65 a răspuns:

Tu ca iubita lui, cum accepti ca el sa faca sex cu altele?

| LoveSleep a răspuns:

Eu sunt perfect de acord.
Atâta timp cât nu te deranjază e ok.
El are 20 de ani, crezi c-o să sta la labă până o să fii tu pregătită? E bine că ai înțeles situația. Dar nu te poți aștepta la ceva de viitor, l-ai cam obișnuit prost iar odată și-odată o să te deranjeze chestia asta.

| Doub a răspuns:

"poate atat pot eu sa gandesc"-Ai mare dreptate. De ce te lasi folosita?

| SkyPilot a răspuns:

De ce nu te-am cunoscut eu primul?
Lasand gluma deoparte, eu nu as fi de acord cu aranjamentul asta. Poate veni cu BTSuri sau chiar cu boli mai prozaice de pe unde se duce. Sa zicem ca va casatoriti, tu ai o problema care te impiedica sa ii oferi sex, ce faci? Il lasi sa se duca?
Eu am o dificultate in a intelege relatia voastra. Mi-au placut fetele si nu am iertat nimic din ce am prins, dar cand eram intr-o relatie eram numai cu EA, chiar daca nu imi oferea sex.

| cristimihailov a răspuns:

Ce s-a mai stricat lumea.
La care serial te uiti mai mult? Las Fierbinti sau La Bloc?

Dupa ce o sa se culce si cu tine o sa plece.

Are cea mai buna relatie gen: stii stai cu mine, ca eu ma duc si pe la vecine.

| Oana92 a răspuns:

Si cand face sex cu altele unde isi pastreaza iubirea pentru tine?
Inteleg ca exista barbati obisnuiti sa schimbe femeile mai des ca sosetele, dar asta nu inseamna ca simt iubire pentru o alta...inseamna doar ca vor sa faca sex cu n femei. Chiar si cel mai incurabil infidel se opreste din inselat cand iubeste!

| Alcyon a răspuns:

Esti la fel de fraiera ca si celelalte fete. Macar alea se distreaza, pe cand tu stai singurica si te holbezi la poza fat-frumosului fustangiu. In afara de asta, lupu-si schimba parul dar naravul ba. Daca i-a intrat in obicei sa se culce cu cine-i pica in plasa, cu siguranta asta va face pana va muri. Poti sa fii tu si Ileana Cosanzeana, tot o sa se duca la altele.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Nici o data nu stii ce se va intampla pe viitor, poate dura sau poate nu. Nu ai o varsta asa inaintata. E iubirea asta care te prosteste. Il vezi un Fat-Frumos, putin smecheras si inteligent cand poate nu.i asa! Nu numai fetele acelea sunt prostute, ci si tu, fara suparare! Sunt de parere ca cine te iubeste, te asteapta, daca nu face eforturi pentru asta. Poate gaseste alta mai buna, mai frumoasa care ii ofera si altceva decat ii oferi tu si te va parasi pentru ea. Atunci cine va fi doar folosit? happy

| EUBMV89 a răspuns:

Mmm... Sincer si scuză-mă că îți spun, dar tu ești la fel de proastă dacă nu și mai proastă decât celelalte cu care se culcă el. Ești fată, meriți respect și el nu te respectă, ba mai mult nici nu te iubește. Îți explic, cine te iubește te așteaptă și mai mult de atât, cine te iubește nu se poate culca cu alta înainte preferă sa își facă o labă decât să se culce cu alta. Deschide ochi, meriți să fii iubită si respectată. Gândește-te bine ce faci, dar in primul rând valorează-te pe tine însuți ca femeie și ca ființă umană. Într-o relație ambi parteneri valorează la fel, nici tu nu meriți mai puțin, nici el merită mai mult. Îți doresc succes și sper să deschizi ochi la timp.

| lalalala25 explică:

Cred ca aveti mare dreptate cu totii si da,sunt la varsta la care mi se pare ca totul se invarte in jurul unui baiat,momentan.Dar oare, dupa ce voi face si eu sex cu el(asta n o s o fac pentru el niciodata, ci doar cand o sa vreau si eu cu adevarat)ma va insela? Atunci cu siguranta nu voi tolera asta! si totusi, ar putea sa se desparta de mine si sa ne impacam cand consider eu ca am varsta potrivita, pentru ca stie ca l as accepta din nou. De ce nu face asta? va multumesc mult pentru raspunsuri, macar poate imi dau si eu seama de fapt in ce fel de relatie sunt

| lalalala25 explică:

Cristimihailov,nu trebuie sa "ghicesti" tu la ce seriale ma uit.Intrebarea a fost pusa cu alt scop, poti ajuta, bine, nu, nu mai raspunde.Multumesc anticipat