| LucianaG a întrebat:

Daca doar iti penetrează vaginul fara prezervativ o data sau de 2 ori cand esti virgina exista riscuri?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Riscul de a putea sa ramai insarcinata apare in cazul in care penetrarea se produce in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual si partenerul de "joaca sexuala" din cauza excitatiei prea intense, a surescitarii, nu-si poate controla si retine o posibila scapare de sperma. Daca penisul iubitului/prietenului a intrat in contact cu vaginul tau, din acel moment NU te mai poti considera ca ai mai fi VIRGINA. Informeaza-te corect in ce mod iti poti calcula/stabili corect data ovulatiei si a perioadei fertile. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da:
- prima penetrare = dezvirginare.
- boli și infecții cu transmitere sexuală;
- sarcină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricand "iti penetreaza vaginul fara prezervativ" si de oricate ori "iti penetreaza vaginul fara prezervativ" exista riscuri.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai speriați lumea.
Fără prezervativ există riscul unei boli și infecții cu transmitere sexuală(dacă nu-ți cunoști destul partenerul), dar făcând sex fără prezervativ, o sarcină poate apărea numai în cazul în care partenerul ejaculează înăuntru în perioada de maximă fertilitate.
Am vaga impresie că nu face nimeni sex pe aici, dar toată lumea se dă foarte pricepută.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Ce ti se pare ca am spus aiurea? Nu am specificat riscurile, nu am spus ca daca a facut asta inseamna ca e si gravida. Riscul cel mai mare (din cum a fost prezentata problema) este de BTS.

| RAY a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Logic ca multi habar nu au, vezi cineva sa fi dovedit ce a afirmat nu