| anonim21_5973 a întrebat:

Daca faci sex inainte de ati veni menstruatia, mai esti virgina?
Si nu exista riscuri sa ramai insarcinata nu?

Răspuns Câştigător
| vicky2002 a răspuns:

Ba da, exista. si nu, nu mai esti virgina. te sfatuiesc sa vorbesti cu un adult despre ceea ce ti s-a intamplat pentru ca nu este normal.

Ai grija de tine! Si curaj!

5 răspunsuri:
| alina44 a răspuns:

Habar nu aveti de capitolul asta si va visati in pat toti/toate. Atata timp cat faci sex, nu mai esti virgina.Deja la 12-13 ani va ganditi cu toti la sex. Sunt constienta ca traim in secolul vitezei dar nici chiar asa. Asteptati momentul asta pana atunci cand o sa fiti pregatite, fetelor. O data in viata ne pierdem viriginitatea. Si da, exista riscul sa ramai insarcinata atata timp cat nu te protejezi. Si presupun ca stii ca nu asta e singurul risc. Gandeste`te bine la asta si vorbeste cu mama ta sau cu cineva mai mare care iti poate explica ce implica sexu` in afara de placerehappy bafta:*

| AnnMarie15 a răspuns:

Buna! Sa fii virgina dupa ce ai facut sex I don't think so. nu are nici o legatura menstruatia cu virginitatea. Riscuri sa ramai insarcinata exista oricand si sincera sa fiu nu te-as sfatui sa utilizezi "metoda calendarului" ca metoda contraceptiva. Sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi logic ca din moment ce faci sex,nu mai esti virgina iar sansele ca sa ramai sunt foarte mari ca inainte sa-ti vina, te aflii in perioada fertila, in care ovulul asteapta sa fie fecundat.Deci,ai grija ce faci. Daca tot vrei s-o faci, mai bine, protejeaza-te.Prezervativul e cel mai sigurhappy Take care

Răspuns utilizator avertizat
| florinalbert a răspuns:

O data ce ai facut sex pentru prima oara nu mai esti virgina sa fie clar.si daca nu te protejezi poti ramane oricum insarcinata depinde de organismul tau.