| anonim_4396 a întrebat:

Daca dragoste nu e nimic nu e?

Răspuns Câştigător
| MasterYoda a răspuns:

Daca dragoste nu e, facem...

9 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Daca dragoste nu e, e vorba de avere. unda nu este pic de iubire, ala nu se poate numi om.nu iubesti, nu ai suflet, iubirea se manifesta la nivel psihic. O simti nu o faci. Este?

| Narfundo a răspuns:

Din pacate traim intr-o perioada in care dragostea e valoroasa si atunci cand dam de ea, ne distruge sufletu.Ai grija de cine te indragostesti.

| Adina77 a răspuns:

Da,daca dragoste nu e, nimic nu e!
Esti sec si gol.
N-ai cu cine imparti nimic.
Devii egoist si antipatic.
Singuratatea ucide si inraieste.
Nasol!

| DeeaMarry a răspuns:

Cam asa ceva.

| BroascaCuElice a răspuns:

Daca dragoste nu e macar M.u.i.e

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si daca dragoste nu e, parca e binewinking

| Larisa_3441 a răspuns:

Da!love struck adevarat am trecut si eu acum ceva vreme printr-o perioada mai grea...in care am suferit mult din cauza unui baiat eu il iubeam si el ma respingea sau asa cred eu unii imi spuneau ca ma place dar eu nu vedeam am vrut sa ii zic ca il iubesc dar am renuntat, pana cand am zis "gata" nu merita! el o crede ca sunt la picioarele lui dar nu acum ca m aplace ma m-o iubi nu mai conteaza.Si referitor la intrebarea ta :cand eram intr-un fel de depresie:ascultam melodii de"jale",chiar daca nu plangeam era mai rau ca ma durea foarte tare inima (la figurat)simteam o durere extrema,eram mereu suparta, palida, nu prea invatam.Pana cand am intalnit un baiat care s-a schimbat totul glumim, si mai ales cand se uita in ochii mei vad acel ceva ce la acel baiat nu am vazut si as fi vrut s-a vad.Si am realizat ca dupa ploaie vine si soare in viata fiecaruia.Asa ca iti dau un sfat :pretuieste dragostea atunci cand esti iubit, si iubeste si vei fi pretuit.

| danieldaniel11 a răspuns:

Daca dragoste nu e macar ****! si e adevarat!

| adelaadelaadela a răspuns:

Categoric adevarat!