| katherinaVonB a întrebat:

Daca dupa 48 de ore de la actul sexual i-au pastila de a doua a zi exista posibilitatea de a mai ramane insarcinata?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Se ia in primele 72 de ore dupa actul sexual. Abia dupa acest timp ai sansa asta.

| Deedeek a răspuns:

Ia si o pastila de a 3-a zi

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, "pilula" are efect contraceptiv în 85 % din cazuri!

Deci, mai rămâne un RISC de sarcină de vreo 15 % sad

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de pastila. Escapele parca era obligatoriu sa o iei in primele 48 de ore. Dupa eficacitatea ei e foarte scazuta.
De asemenea se ia una la 6 luni.
De asemenea daca se ia dupa 48 de ore si esti deja insarcinata pot cauza malformatii grave fatului. recomand sa citesti prospectul inainte de a hotara sa inghiti orice de pe piata.
Spor