| sorina18 a întrebat:

Daca,dupa ce ne-am despartit(el a pus punct) m-a intrebat daca vreau sa ramanem amici, inseamna ca inca mai tine la mine? s-au de ce?straight face

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nu neaparat. Ci vrea sa para "sensibil" si cica, sa nu suferi tu la despartire.
E bine sa pastrezi o relatie amiabila cu el, decat sa va injurati. Insa, o sa-ti fie greu asa. Mai bine evita-l un timp pana o sa-ti treaca, altfel o sa te chinui si o sa te amagesti.

Take care, curaj!

5 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

E ceva normal.De obicei, e ok sa ramaneti amici.Ca doar ati avut ceva.Dar asta cu tinutul la tine, nu stiu! Odata ce v-ati despartit. Oricum, daca ti la el, ar fi bine sa intrerupeti legatura, pentru ca asa n-o sa uiti in veci.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Probabil asta îţi doreşti tu să însemne. Toată lumea pune întrebarea asta la sfârşitul unei relaţii.
Din moment ce el a pus punct, mă gândesc că tu mai ai sentimente. Să fiţi amici ar însemna ce? Să mai vorbiţi, să se mai întâmple să ieşiţi în gaşcă, etc. Nu e bine!
Tu trebuie să treci peste el. Să rupi orice legătură şi abia când eşti sigură că nu e mai mult decât un prieten, să rămâneţi amici. Nu o să fie uşor şi mereu o să-ţi stea capul la el, pentru ca a ajuns o rutină, dar o să treacă cu puţină voinţă.
Baftă :*

| Cosmotel a răspuns:

Pai doar nu o sa treceti pe strada si nici nu va bagati in seama din moment ce aveti o istorie impreuna. mai tine la tine, dar nu in modul ala.

| AnnaOn7 a răspuns:

Asta spun toti baietii, scumpo big grin

| annamya a răspuns:

O prietena de-a mea a trecut recent printr-o faza de asta. Parerea mea este ca niciodata, oricat v-ati stradui nu veti putea avea o releatie mai apropiata. Tu mereu vei interpreta fiecare gest, privire ca si cum el inca te place. Prietena mea a luat distanta de baiatul respectiv, se saluta pe strada dar nu mai mult. E constienta ca isi face mai mult rau daca e in preajma lui. happy Ai putea si tu incerca!