| Denis2706 a întrebat:

Daca eu fac sex cu prietena mea ne protejat, penetrand-o doar anal (in fund) si imi pot da drumul din greseala poate ramane insarcinata? Mersi

10 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu ramane *** daca sperma nu intra in vagin ( pasarica rolling on the floor )

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ejaculezi în anus, NU are cum să rămână însărcinată!
Doar dacă sperma se scurge, la exterior, spre intrarea în vagin...

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Țoglă a răspuns:

Doar tu poți rămâne însărcinat cu boli dacă nu folosești protecție.

| Sergiu72 a răspuns:

Nu ramane insarcinata daca-i termini in rect.

| LoseYourMind a răspuns:

Nu, dar va asumati un risc major facand sex anal.

| Bogdan6969 a răspuns (pentru LoseYourMind):

Care este riscul? happy

| LoseYourMind a răspuns (pentru Bogdan6969):

BTS-uri, infectii, fisuri anale.

| Bogdan6969 a răspuns (pentru LoseYourMind):

BTS-uri inteleg, restul daca stii cum si in ce fel, nu exista riscuri

Răspuns utilizator avertizat
| LoseYourMind a răspuns (pentru Bogdan6969):

Intr-adevar, ai dreptate! Dar nu le poti exclude. exista sansa si de o minimala greseala pentru a interveni si celelalte, mai ales ca tu ai precizat ca are loc neprotejat! happy