| Nikolassss a întrebat:

Daca fac sex anal si finalizez? pot ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Nu. Organele genitale nu se gasesc in fund.

| Quassaar a răspuns (pentru LaLaura):

Răspunsul tau este pe jumătate adevarat. Daca faci sex anal, atunci penisul (organul genital extern) chiar se afla in fund. Ma poți contrazice?

| LaLaura a răspuns (pentru Quassaar):

Da, in anus nu se afla organe reproductive femeiesti, deci fundul, nu e organ genital ( ea s-a referit daca poate ramane insarcinata, nu vad relevanta la organul genital masculin cu anusul).

| Quassaar a răspuns (pentru LaLaura):

Atunci când este vorba de sex anal, aproape întotdeauna are legătură si cu organul genital masculin, nu? happy

| Quassaar a răspuns (pentru LaLaura):

Daca la primul tau răspuns specificai ca este vorba doar de organele genitale feminine, nu te mai atenționam.winking

| LaLaura a răspuns (pentru Quassaar):

DA, dar eu ma referam stric la intrebarea pusa de fata, de aceea nu vedeam relevanta in organul sexual masculin (asa e si sexul oral, asta nu inseamna ca ramane gravida daca organul masculin al barbatului e in cavita bucala a femei- cavitatea bucala nu e un organ genital femeiesc deci nu exista ovule, deci nu se poate reproduce)

| LaLaura a răspuns (pentru Quassaar):

Ma gandeam ca se prinde lumea, mai ales lumea care face sex.

| Quassaar a răspuns (pentru LaLaura):

Hehe...daca se pun asemenea întrebări, trebuie sa dai răspunsuri foarte exacte. Lumea face...dar majoritatea adolescenților nu stiu ce fac. Le iau pe toate de bune. Macar cei care au oarece experienta trebuie să-i lămurească.

| LaLaura a răspuns (pentru Quassaar):

Ok, am inteles, si vad ca domnisoara in cauza a inteles, deci am ajutat pe cineva cu rasunsul meu. Asta inseamna ca pot sa fac omul sa inteleaga, nu?

| Quassaar a răspuns (pentru LaLaura):

Hehe...la cate fundițe ai adunat, ma gândesc ca ai deja răspunsul. Succes in continuare!

| LaLaura a răspuns (pentru Quassaar):

Multumesc, mult succes si tie!

24 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Nope

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Normal ca nu! La fel ca si in cazul sexului oral. Nu poti ramane insarcinata.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Hmmm putin probabil... daca sperma curge si ajunge in vagin atunci sunt cateva sanse dar foarte mici, mai bine folositi prezervativ sa fie mai sigur si lubrifiant(sau crema).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU rămâi însărcinată în urma sexului anal ( indiferent că ai, sau nu, orgasm ) decât dacă se scurge spermă şi intră în contact cu secreţia ta vaginală!
Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Desigur! Așa apar pe lume politicienii!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu poti. Insa sexul anal nu e recomandat foarte des.

| SkyPilot a răspuns:

Da, poti. Nu poti sa elimini de acolo tot lichidul seminal. Poate curge mai tarziu si te poate contamina. Ar fi bine sa porti un tampon (poate OB) pana cand ai urmatorul scaun. Dupa asta riscul scade la aproape zero.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, mai bine faci o clisma ca sa fii sigura.

| grab a răspuns:

Analul nu are legatura cu sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti ramane gravida! trebuie doar sa acorzi un pic de atentie preludiului. e mai sensibila zona si nu trebuie fortata situatia. oare cate apreciaza sexul anal? mai sunt si alte adepte? sunt deschis sa vorbim despre aceasta placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles! Doar de asta exista menstruatie anuala... stii tu, perioada aia a lunii in care te stergi al cur de sange, nu de ****.
Ce? Nu pot sa cred. Numai mie mi se intampla asta? Ce e in neregula cu voi, oameni buni? Duceti-va la un control, sigur aveti ceva in cur care blocheaza sangele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si vei naste un că....at cit tine de mare si de frumos.

| Xpressurself a răspuns:

Nu ramai gravida

| Quassaar a răspuns:

Daca finalizezi tu sau el? Întrebarea nu este foarte clara. big grin