| OnurSuliman00001 a întrebat:

Daca fac sex neprotejat sunt sanse mai mari sa ramana partenera insarcinata pe stop sau cand nu este?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O fata/femeie poate ramane insarcinata NUMAI in perioada fertila a ei. La menstruatie sau in perioada nefertila, nu are cum ramane gravida.

Vezi ca s-au inventat PREZERVATIVELE!
Invata sa le folosesti, ca te protejeaza total impotriva unei sarcini nedorite dar si impotriva BTS-urilor.

| dullcat a răspuns:

Sexul nu se face in perioada menstruatiei deoarece apare riscul de infectii. Daca ai un minim de bun simt fata de partenera si macar un gram de responsabilitate, veti folosi prezervativ.