| TheMrSK a întrebat:

Daca faci sex oral unei fete, aceasta poate ramane insarcinata sau sa faca vreo infectie?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Insarcinata nu poate ramane, nu e posibil anatomic...
Infectii, microbi si virusi ii poti transmite bineinteles, in functie de starea de sanatate si de igiena a gurii tale, sa nu-ti imaginezi ca e exclus!

| eU777 a răspuns (pentru greece12):

Multumesc ca m-ai convins sa ma spal pe dinti de 3 ori pe ziwinking parintii mei n-au reusit niciodata cand eram mic ma tatal meu ma tinea si maicamea ma spala de acum ma spal de 3 ori pe zi de la mine, mi-ai facut viata mai buna! laughing

| greece12 a răspuns (pentru eU777):

Sa ai grija, totusi, sa nu dai in vreo gingivita!laughing

| eU777 a răspuns (pentru greece12):

Ok rolling on the floor

| eU777 a răspuns (pentru greece12):

Acum m-am uitat ce inseamna gingivita si vad ca este provocata de prezenta bacterilor deci poate ai gresit termenul, no more bacteria here big grin

| greece12 a răspuns (pentru eU777):

Mhm,mhm...
Citeste:
"Ce este gingivita?

Gingivita este una dintre cele mai frecvente probleme dentare si se refera la inflamatia gingiei, structura care inconjoara baza dintilor.

Startul problemelor este dat atunci cand particulelor de alimente, salivei si bacteriilor li se permite acumularea in jurul marginii gingiei, incurajand formarea unei mase bacteriene moi, numita placa bacteriana. Pe masura ce cantitati crescute de placa bacteriana patrund intre dinti, pot aparea cavitati, iar materialul degradat din acestea creeaza un bun mediu de cultura pentru bacteriile deja prezente. Cavitatile formate se adancesc si pot provoca distrugeri ale dintilor si osului.

Semnele gingivitei

Semnele gingivitei implica, predominant, modificari la nivelul gingiei:

- culoarea devine roz intens, rosu aprins sau rosu-violaceu, in functie de severitate;
- inflamatie cu acumulare locala de lichid;
- aspect lucios, intins;
- nu mai este ferma, ci moale;
- sangereaza si la cea mai mica atingere, in timpul periajului, la mestecarea alimentelor;
- apar ulceratii, fisuri;
- sensibilitate gingivala;
- retractie gingivala;
- respiratie urat mirositoare datorita bacteriilor cantonate in spatiul dintre dinti si gingie.

Initial, simptomele se localizeaza la nivelul gingiei dintre dinti, apoi se generalizeaza la intreaga gingie."

Ca sa inchei, una din cauzele gingivitei este si periajul dur al dintilor,"in special cand se folosesc periute de dinti dure sau se folosesc in mod excesiv;"!

Ai inteles!

| eU777 a răspuns (pentru greece12):

Am inteles nu e un periaj dur daca stau sa ma gandesc oricum si medicii dentisti recomanda minim de 2 ori pe zi parca si folosesc o periuta medie oricum voi pe TPU sunteti foarte rapizi cu raspunsurile si va cauta google-u foarte repede big grin

| greece12 a răspuns (pentru eU777):

Asa-i,in toate ai dreptate!
Si sa-i asculti pe nenea aia doctori, ca stiu de-o mie de ori mai bine ca mine!
Eu iti multumesc de rasul pe care mi l-ai facut cadou, inca zambesc!
happy

| eU777 a răspuns (pentru greece12):

big grin ne mai vedem noi pe-aici in ultima vreme am o multime de intrebari fiindca imi petrec timpul citind tot felul de intrebari din categoria asta happy

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

De ce nu pui tu mana pe masinute si lego? iti trebuie tie prostii de oameni mari. mami si tati stiu ce faci tu la calculator?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insarcinata poate ramane doar daca ai supt un penis inainte si ai pastrat ceva sperma pe la tine prin gura (deh, orice e posibil cand e vb de "menage a trois")
Infectie da... poate lua candida daca are sistemul imunitar scazut, herpes, etc

| sensualus a răspuns:

Si cum sa ajunga prin gurita s-o fecundezelaughing)

| teetrrerretre a răspuns:

Tu vrei sa faci oral unei fete si tu nici macar nu cunosti reguriile de baza? nu crezi ca prima data ar trebui sa te "pregatesti" mai bine cu treaba asta si apoi sa faci anumite "chestii"?

| Ninaaaa a răspuns:

Nuuu, vai.

| monnyk a răspuns:

big grininsarcinata nu! dar ai grija de igiena ta orala!, sanatate!

| KITY32 a răspuns:

Insarcinata nu are cum sa ramana.