| Elenuca14 a întrebat:

Daca m-am frecat la pasarcica dar nu am avut niciun contatct sexual vreodata sau sa imi fie introdus ceva in vagin pot ramane insarcinata? rog seriozitate, mi-a intarziat menstruatia

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nici acum cu atatea informatii de pe net nu stii cum se poate ramane insarcinata, e clar ca generatia din care faci parte se duce de răpă. Mi-e teama sa ma gandesc la faptul ca tu vei munci pentru pensia mea peste 15 ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci si baiatul/barbatul care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar trebui sa stii neaparat ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent si anume : 1. ) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca sexul neprotejat sa fie intretinut atunci cand fata/femeia (adica tu) este in mod obligatoriu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid. 2. ) Indiferent prin ce mod se produce, SPERMA trebuie sa patrunda, ajunga, obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Sper sa fi reusit sa-ti fiu de folos. Multa sanatate!

| Elenuca14 explică (pentru corbulalbrosu):

Puteai sa imi spui doar ca nu sunt sanse pentru ca nu prea inteleg termenii pe care i-ai folosit, eram doar foarte speriata si inca nu stiu daca ar mai trebui sa fiu sau nu

| mihai69 a răspuns:

Nu rămâi gravidă de la masturbare.
Încă nu ai un ciclu regulat, cu siguranță ești încă mai mică de 16 ani. Abia după vârsta asta să te îngrijorezi când îți întârzie menstruația.

| Elenuca14 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc, dar eram foarte ingrijorata si mama imi tot punea tot felul de intrebari, si nu nu am 16 ani, am 14, am menstruatie de la 11, si am mai patit, rar, dar am mai patit sa nu imi vina o lunq, dar de data asta chiar m-am ingrjorat

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...In situatia prezentata dr tine nu poti ramane gravida.

| GoldenZenith a răspuns:

Alta care vrea sa fie Fecioara Maria.

| Elide a răspuns:

Doamne,mare e gradina ta!

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Da o sa ramai insarcinata cu domnul Degetel. Copilul tau o sa aiba in loc de fata, ungie.

| Defalucy a răspuns:

Buna. Nu ai cum sa ramai însărcinată fara un contact sexual. Ți-a întârziat din alte motive.

| FlorinFlz a răspuns:

Cauta pe net, ca tot stai prea mult pe internet se pare, si vezi ce inseamna sarcina si cum ramai insarcinata. asa, o sa ne scutesti de intrebari de genu "hei mi-am bagat un morcov in pasarica, am ramas gravida?"

| Elenuca14 explică:

M-am gandit ca am ramas insarcinata sau ceva deparece, chiar intampin simtimomele unei sarcini, de ex am urcat in greutate cu 1-2 kg, dau mai jos in greutate, ma dor sanii, sunt constipata cu toate ca iau laxative si mi-a intarziat si menstruatia, poate or fi niste simple coincidente, dar sunt tot speriata, eu stiind ca nu am facut nimic cu nimeni niciodata