| vreausaslabessc a întrebat:

Daca mananci ceva si apoi versi... elimini si caloriile odata cu acele alimente?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da, dar este o metoda total contraindicata. Decat sa slabesti asa, fa mai bine multa miscare si sport.

| AnonimA a răspuns:

straight face d unde ti-a vn astarolling on the floor?

| Crisu_7532 a răspuns:

Fata draga, ti-am tot urmarit intrebarile si sincera sa fiu, fara sa te superi, iti recomand un psiholog. procesul asta prin care mananci si apoi versi, si iar mananci si iar versi se numeste "bulimie". Si se inscrie in aceeasi categorie ca anorexia. Deci, problema ta este la bibilica, adica la cap. Ai o problema psihica. Nu te speria, poate fi remediata. Dar trebuie remediata pentru ca iti bati joc de sanatatea ta si o sa regreti foarte tare. Mananca sanatos (fara prajeli, carne grasa, paine, dulciuri, fast-food) si fa mult sport ca sa compensezi. Sportul o sa te ajute sa slabesti, o sa-ti tonifieze corpul si o sa te pastreze sanatoasa. Si nu trebuie neaparat sa te duci la sala. Poti sa faci sport in moduri mult mai placute. Fa genuflexiuni si abdomene in timp ce asculti muzica, danseaza, mergi mult pe jos, urca scarile. daca ai posibilitatea, du-te la un bazin de inot. Inotul este cea mai buna solutie pentru a-ti tonifia intreg corpul (brate, abdomen, fese, picioare). O sa faca minuni.
Uita de tampeniile astea cu anorexia, bulimia si etc. Pentru ca o sa sfarsesti la spital si la psiholog si o sa te gandesti "mama, ce proasta am fost c-am facut asta". sanatatea ta e mai importanta. degeaba o sa fii slaba daca esti bolnava. Pentru ca, fiind bolnava, n-o sa poti sa te bucuri de faptul ca ai slabit. Asa ca gandeste-te mai bine si asculta-ne sfaturile ca nu te invatam de rau. Daca mai ai intrebari, poti sa-mi trimiti un mesaj. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de gand sa faci treaba asta?laughing mai bine apucate de sport si mananca sanatos...

| albert_9179 a răspuns:

Nu cred