| timidul96 a întrebat:

Dacă masturbarea este un păcat din punct de vedere religios, atunci majoritatea oamenilor sunt păcătoși?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Majoritatea celor care se masturbeaza printre care sunt inclusi chiar si habotnicii religiosi, sunt oameni ''rationali si normali'' fiindca creierul lor are cu cel putin 1 circumvolutiune si probabil si 1 neuron in plus, fata de toti imbecilii retardati care considera autosatisfacerea...un pacat ''de moarte''. big grin

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai dupa religie si din simplul fapt ca stai in pat si nu faci nimic pacatuiesti ca pierzi timpul si esti lenes si asta e un pacat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu considera religia pe toata lumea pacatoasa?

| epurasu a răspuns:

Da! Așa este cum zici! din punct de vedere religios este păcat!

| Freya1 a răspuns:

Oricum nu exista om fara pacat,indiferent daca intretine relatii sexuale sau se masturbeaza.Dar nu toti suntem fanatici religiosi.
Cred ca furtul, talharia, violul, omorurile, violenta etc sunt mai mari pacate decat oricare.

| Justme1997 a răspuns:

Dacă te iei după biblie, toți suntem și dacă "păcătuim cu gândul"

| wpetterssone a răspuns:

Toți sunt păcatoși, fiind imperfecți.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Gândind din punct de vedere religios, da, dar cui îi pasă? laughing

| TehDevil a răspuns:

Cu totii suntem pacatosi, doar ca pacatuim sub alte diverse forme happy
Dar, avand in vedere ca intrebarea ta e mai mult in vederea pacatului produs de masturbare... e oarecum hilara. Tu chiar crezi ca persoanele care se masturbeaza, isi pun astfel de probleme? Pana la urma si masturbarea produce placere!
Deci, intrebarea ta ar suna cam asa : Este pacat sa te simti bine?!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru TehDevil):

Daaaaa! Conform barbatilor cu fusta orice placere este un pacat. Inclusiv daca iti place o mancare, dar asta numai pentru cei de rand.